Pandurii Târgu-Jiu - CSM Politehnica Iași - 03.02.2017 English version
Data disputării 03.02.2017 - 17:30
Localitatea Drobeta Turnu Severin
Arbitru George Rădulescu (București)
Arbitri asistenţi Mircea Mihail Grigoriu (București), Marius Marchidanu (Brăila)
Arbitru observator Nicolae Grigorescu (Timișoara)
Observator Imilian Șerbănică (Bragadiru)
Spectatori 200

Meciul din data 03.02.2017 dintre echipele Pandurii Târgu-Jiu si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Drobeta Turnu Severin pe stadionul Municipal. in fata a 200 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Rădulescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Mihail Grigoriu (București), Marius Marchidanu (Brăila).

Pandurii Târgu-Jiu: Dumitru IVAN, Ionuț Bogdan ZAINA, Olivian Laurențiu SURUGIU, Ionuț TĂTARU, Răzvan Marian STANCA, Daniel Ionel STANA, Adelin Shiva PÂRCĂLABU, Daniel Dumitru MĂRGĂRIT, Florin Ionuț ILIE, Cătălin Florin HLISTEI, Sorin Marian BUȘU si rezervele: Daniel POPESCU, Sergiu Dorin NEGRUȚ, Yasin HAMED, Dragoș Petruț FIRȚULESCU, Gabriel Ionuț DODOI, Denis Gigi BRÂNZAN.

FC Politehnica Iași: Alexandru ȚIGĂNAȘU, Lukács BŐLE, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU, Marius Ovidiu MIHALACHE, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Branko GRAHOVAC, Vasile GHEORGHE, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Andrei CRISTEA, Alexandru Teofil CIUCUR, Gabriel BOSOI si rezervele: Ionuț Cosmin VOICU, Daisuke Caumanday SATO, Adrian Sabin MOLDOVAN, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Mădălin Marius CIUCĂ, Alessandro CAPARCO, Bojan GOLUBOVIĆ.

In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Teofil CIUCUR si intra Bojan GOLUBOVIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Vasile GHEORGHE (mijlocaș central). In minutul 60 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si FC Politehnica Iași, FC Politehnica Iași deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș dreapta Adelin Shiva PÂRCĂLABU si intra Dragoș Petruț FIRȚULESCU
In minutul 64, schimbare, iese atacant Daniel Dumitru MĂRGĂRIT si intra Sergiu Dorin NEGRUȚ
In minutul 66, schimbare, iese fundaș stânga Alexandru ȚIGĂNAȘU si intra Daisuke Caumanday SATO
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Vasile GHEORGHE
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș central Cătălin Florin HLISTEI si intra Yasin HAMED
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Sergiu Dorin NEGRUȚ (rezervă). In minutul 80 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si FC Politehnica Iași, Pandurii Târgu-Jiu reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Sergiu Dorin NEGRUȚ

BŐLE
57’ Alexandru CIUCUR
Bojan GOLUBOVIĆ
0 - 1 60’ Vasile GHEORGHE
Adelin PÂRCĂLABU
Dragoş FIRŢULESCU
61’
Daniel MĂRGĂRIT
Sergiu NEGRUȚ
64’
66’ Alexandru ŢIGĂNAŞU