Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Miclos Istvan Nagy (Cluj)
Arbitru observator Marian Salomir (Cluj)
Observator Viorel Anghelinei (Galați)
Spectatori 2500

Meciul din data 11.02.2017 dintre echipele FC Botoșani si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 2500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Miclos Istvan Nagy (Cluj).

FC Botoșani: Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Răzvan TINCU, Mihai ROMAN I, Nicolae Constantin MUȘAT, Olimpiu Vasile MORUȚAN, Benjamin Thomas KUKU, Stelian Nicolae CUCU, Laurențiu Cosmin BUȘ, Andrei Andonie BURCĂ, Călin Septimiu ALBUȚ, Gabriel Cristian VAŞVARI si rezervele: Andrei Mihai HERGHELIGIU, Alexandru TÂRNOVAN, Sergiu Cristian POPOVICI, Lóránd Levente FÜLÖP, ENDRICK dos Santos Parafita, Alberto COBREA, Mihai Cătălin BORDEIANU.

CS Universitatea Craiova: Hristo Evtimov ZLATINSKI, Stephane ACKA, Apostol Aleksandrov POPOV, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, João Pedro MINGOTE Ribeiro, Alexandru MATEIU, Andrei Virgil IVAN, Radoslav Bonchev DIMITROV, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Nicuşor Silviu BANCU si rezervele: Andrei Daniel VLAD, Robert PETRE, Simon Moise MĂZĂRACHE, MADSON Henrique Nascimento Santos, GUSTAVO Di Mauro Vagenin, Nusmir FAJIĆ, Renato KELIĆ.

In minutul 04, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Nuno Miguel Monteiro ROCHA si intra Nusmir FAJIĆ
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș central Olimpiu Vasile MORUȚAN si intra Lóránd Levente FÜLÖP
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Mihai ROMAN I
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Apostol Aleksandrov POPOV
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Călin Septimiu ALBUȚ
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai ROMAN I si intra Andrei Mihai HERGHELIGIU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Benjamin Thomas KUKU (atacant). In minutul 87 al partidei dintre FC Botoșani si CS Universitatea Craiova, FC Botoșani deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 90, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru Mihail BĂLUŢĂ si intra Simon Moise MĂZĂRACHE
In minutul 90+1, schimbare, iese mijlocaș stânga Nicuşor Silviu BANCU si intra GUSTAVO Di Mauro Vagenin
In minutul 90+2, schimbare, iese atacant Benjamin Thomas KUKU si intra Mihai Cătălin BORDEIANU
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, GUSTAVO Di Mauro Vagenin

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Botoșani.

Bogdan UNGURUȘAN 04’
46’ NUNO ROCHA
Nusmir FAJIĆ
Olimpiu MORUȚAN
Lóránd FÜLÖP
56’
Mihai ROMAN 67’
67’ Apostol POPOV
Călin ALBUŢ 69’
Mihai ROMAN
Andrei HERGHELIGIU
80’
1 - 0 Thomas KUKU 87’
90’ Alexandru BĂLUȚĂ
Simon MĂZĂRACHE
90+1’ Nicuşor BANCU
Vagenin GUSTAVO
Thomas KUKU
Mihai BORDEIANU
90+2’
90+3’ Vagenin GUSTAVO