Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Sebastian Stoianov (Constanța)
Arbitru observator Laszlo Sajtos (Sibiu)
Observator Ion Cățoi (București)
Spectatori 1.500

Meciul din data 13.02.2017 dintre echipele Concordia Chiajna si Dinamo București se disputa in localitatea Chiajna pe stadionul Concordia. in fata a 1.500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bârsan (Bucureşti) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Sebastian Stoianov (Constanța).

Concordia Chiajna: Cristian Costel MELINTE, Valentin Dumitru MUNTEANU, Ovidiu Nicolae HEREA, Marian CRISTESCU, Alin DOBROSAVLEVICI, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Florin BEJAN, Daniel POPESCU, Florin Marian RĂSDAN, Tiberiu Andrei SEREDIUC si rezervele: Raul Răzvan COSTIN, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Nicușor FOTA, Patrice Emery Fongang FEUSSI, Virgil Andrei DRĂGHIA, Cristian CIOBANU, Robert Dumitru RĂDUCANU.

Dinamo București: José Antonio ROMERA Navarro, Antun PALIĆ, Jaime Manuel PENEDO Cano, Adam NEMEC, Ionuț NEDELCEARU, May Sphiwe MAHLANGU, Sergiu Cătălin HANCA, Steliano FILIP, Luca CECCARELLI, Azer BUŠULADŽIĆ, Claude Pierre Marie DIELNA si rezervele: Mihai Cristian POPESCU, Iustin Alin POPESCU, Andrei Costin TÂRCOVEANU, Daniel Iliuță POPA, Maximiliano Fernando OLIVA, Claudiu Vasile BUMBA, Tha'er Fayed BAWAB.

In minutul 05, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Florin BEJAN
In minutul 26, schimbare, iese mijlocaș defensiv Florin BEJAN si intra Raul Răzvan COSTIN
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Raul Răzvan COSTIN (rezervă). In minutul 31 al partidei dintre Concordia Chiajna si Dinamo București, Concordia Chiajna deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Marian CRISTESCU
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Luca CECCARELLI si intra Maximiliano Fernando OLIVA
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Adam NEMEC (atacant). In minutul 51 al partidei dintre Concordia Chiajna si Dinamo București, Dinamo București reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 59, schimbare, iese fundaș stânga Daniel POPESCU si intra Patrice Emery Fongang FEUSSI
In minutul 73, schimbare, iese atacant Adam NEMEC si intra Tha'er Fayed BAWAB
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș central May Sphiwe MAHLANGU si intra Claudiu Vasile BUMBA
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Marian CRISTESCU (mijlocaș ofensiv). In minutul 80 al partidei dintre Concordia Chiajna si Dinamo București, scorul devine 2 - 1.
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș stânga Valentin Dumitru MUNTEANU si intra Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Valentin Dumitru MUNTEANU
In minutul 90+10, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Cristian Costel MELINTE
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Steliano FILIP
In minutul 90+8, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Concordia Chiajna.

Raul COSTIN
26’
1 - 0 Raul COSTIN 31’
Marian CRISTESCU 40’
46’ Luca CECCARELLI
Maximiliano Fernando OLIVA
1 - 1 51’ Adam NEMEC
Daniel POPESCU D.
Patrice FEUSSI
59’
73’ Adam NEMEC
Tha'er BAWAB
78’ May Sphiwe MAHLANGU
Claudiu BUMBA
2 - 1 Marian CRISTESCU 80’
Ștefan BĂRBOIANU 86’
Valentin MUNTEANU
Răzvan GRĂDINARU
89’
Valentin MUNTEANU 89’
Cristian MELINTE 90+10’
90+4’ Steliano FILIP