Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Oradea), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Mircea Călin (București)
Spectatori 15.000

Meciul din data 18.02.2017 dintre echipele CS Universitatea Craiova si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Drobeta Turnu Severin pe stadionul Municipal. in fata a 15.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Oradea), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava).

CS Universitatea Craiova: Apostol Aleksandrov POPOV, Stephane ACKA, Hristo Evtimov ZLATINSKI, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Renato KELIĆ, Andrei Virgil IVAN, Radoslav Bonchev DIMITROV, Nicolae CALANCEA, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Marius Ionuț BRICEAG, Nicuşor Silviu BANCU si rezervele: Robert PETRE, Alexandru MATEIU, João Pedro MINGOTE Ribeiro, MADSON Henrique Nascimento Santos, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Alexandre Jean-Luc BARTHE, Nusmir FAJIĆ.

Fotbal Club FCSB: Wilfred MOKE Abro, Denis ALIBEC, Mihai Alexandru BĂLAȘA, William Douglas DE AMORIM, Antonio JAKOLIŠ, Marko MOMČILOVIĆ, Florin Constantin NIȚĂ, Doru Mihai PINTILII, Ovidiu Marian POPESCU, Gabriel Sebastian TAMAȘ, Vlad Alexandru ACHIM si rezervele: Fernando Henrique BOLDRIN, Gabriel Nicolae ENACHE, Lucian Ionuț FILIP, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Sulley Ali Sariki MUNIRU, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Florin Lucian TĂNASE.

GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Doru Mihai PINTILII (mijlocaș defensiv). In minutul 24 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Fotbal Club FCSB, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Gabriel Sebastian TAMAȘ
In minutul 33, CS Universitatea Craiova - Fotbal Club FCSB, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru CS Universitatea Craiova de Hristo Evtimov ZLATINSKI
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Mihai Alexandru BĂLAȘA si intra Gabriel Nicolae ENACHE
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Ovidiu Marian POPESCU
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș central Vlad Alexandru ACHIM si intra Florin Lucian TĂNASE
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Marko MOMČILOVIĆ
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Apostol Aleksandrov POPOV
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Renato KELIĆ
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș defensiv Doru Mihai PINTILII si intra Sulley Ali Sariki MUNIRU
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru Mihail BĂLUŢĂ si intra Nusmir FAJIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Gabriel Nicolae ENACHE (rezervă). In minutul 79 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Fotbal Club FCSB, scorul devine 1 - 2.
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Radoslav Bonchev DIMITROV
In minutul 90+1, schimbare, iese mijlocaș dreapta Apostol Aleksandrov POPOV si intra Robert PETRE

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

0 - 1 24’ Mihai PINTILII
33’ Gabriel TAMAȘ
1 - 1 penalty Hristo ZLATINSKI 33’
46’ Mihai BĂLAȘA
Gabriel ENACHE
58’ Ovidiu POPESCU
63’ Vlad ACHIM
Florin TĂNASE
65’ Marko MOMČILOVIĆ