FC Voluntari - Gaz metan Mediaș - 18.02.2017 English version
Data disputării 18.02.2017 - 14:00
Stadion Anghel Iordănescu
Localitatea Voluntari
Arbitri asistenţi Ciprian Florin Danșa (Oradea), Marius Florin Badea (Rm Vâlcea)
Arbitru observator George Ionescu (București)
Observator Marcel Vasile (București)
Spectatori 700

Meciul din data 18.02.2017 dintre echipele FC Voluntari si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. in fata a 700 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Ciprian Florin Danșa (Oradea), Marius Florin Badea (Rm Vâlcea).

FC Voluntari: Costin Romeo CURELEA, Alexandru Cătălin COMAN, Florin Lucian CERNAT, Lucian Cristian CAZAN, Dragoș BALAURU, Ionuț BALAUR, Florin Dorin ACSINTE, Doru POPADIUC, Daniel Ionuț NOVAC, Costin LAZĂR, Petre Daniel IVANOVICI si rezervele: Cosmin Florin ACHIM, Gabriel Mihai DEAC, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Mihai VODUŢ, Răzvan Gabriel PETRARIU, Venelin FILIPOV, Laurențiu Nicolae MARINESCU.

Gaz metan Mediaș: Alexandru MUNTEANU, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Dario RUGAŠEVIĆ, Daniel SIKORSKI, Aymen TAHAR, Jasmin TRTOVAC, Radu Neculai ZAHARIA, Ovidiu Alexandru BIC, Alexandru BUZIUC, Valentin Iulian CREȚU, Cristian DANCI si rezervele: Bernard Onanga ITOUA, Darius Dumitru OLARU, Ciprian Cătălin PETRE, Sabin Dănuț LUPU, Ionuț Arghir BUZEAN, Cristian GAVRA, Alexandru Doru GREAB.

In minutul 07, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Florin Dorin ACSINTE
In minutul 09, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Cristian DANCI
In minutul 20, schimbare, iese atacant Daniel SIKORSKI si intra Cristian GAVRA
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Alexandru Cătălin COMAN
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Aymen TAHAR
In minutul 55, schimbare, iese extremă dreapta Doru POPADIUC si intra Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș dreapta Daniel Ionuț NOVAC si intra Laurențiu Nicolae MARINESCU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Petre Daniel IVANOVICI (extremă stânga). In minutul 67 al partidei dintre FC Voluntari si Gaz metan Mediaș, FC Voluntari deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cristian DANCI si intra Ciprian Cătălin PETRE
In minutul 80, schimbare, iese rezervă Cristian GAVRA si intra Darius Dumitru OLARU
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Costin LAZĂR
In minutul 85, schimbare, iese fundaș dreapta Alexandru Cătălin COMAN si intra Venelin FILIPOV

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Voluntari.