Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui), Ionuț Marius Bobe (Videle)
Arbitru observator Iosif Olah (Sf Gheorghe)
Observator Marian Ivan (Brașov)
Spectatori 3000

Meciul din data 17.02.2017 dintre echipele CFR 1907 Cluj si ASA Târgu-Mureș se disputa in localitatea Cluj pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu. in fata a 3000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Rădulescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui), Ionuț Marius Bobe (Videle).

CFR 1907 Cluj: Tiago Jorge Oliveira LOPES, Ionuț Justinian LARIE, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Cristian Ionuț BUD, Ciprian Ioan DEAC, Mihai Adrian MINCĂ, Andrei Iosif MUREŞAN, Bryan NOUVIER, Billel OMRANI, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Laurențiu Daniel RUS si rezervele: Răzvan HORJ, Tomislav GOMELT, Juan CARLOS Real Ruiz, Tomislav ŠORŠA, Alexandru Traian MARC, Ionuț Andrei PETELEU.

ASA Târgu-Mureș: Gaston Xavier MENDY, Gabriel Stelian MUREŞAN, Bănel NICOLIȚĂ, Eduard PAP, Konstantinos ROUGKALAS, Javier VELAYOS Rodríguez, Viorel FERFELEA, Marius Marcel CONSTANTIN, Andrei Cosmin CIOLACU, Marius Cornel BÂTFOI, Cristian Marian BALGIU si rezervele: Bogdan Mihai MOGA, Tiberiu Claudiu PETRIŞ, Ciprian RUS, Marvin SCHIEB, Emil Cosmin DICĂ, Robert CANDREA, Sebastian BUCUR.

In minutul 27, schimbare, iese fundaș central Marius Marcel CONSTANTIN si intra Robert CANDREA
In minutul 46, schimbare, iese atacant Cristian Ionuț BUD si intra Juan CARLOS Real Ruiz
In minutul 46, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Andrei Cosmin CIOLACU
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș stânga Bryan NOUVIER si intra Tomislav ŠORŠA
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Tomislav ŠORŠA (rezervă). In minutul 57 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si ASA Târgu-Mureș, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș central Viorel FERFELEA si intra Emil Cosmin DICĂ
In minutul 62, schimbare, iese atacant Marius Cornel BÂTFOI si intra Ciprian RUS
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN (mijlocaș dreapta). In minutul 67 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si ASA Târgu-Mureș, scorul devine 2 - 0.
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Robert CANDREA
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ciprian Ioan DEAC si intra Tomislav GOMELT

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

BÂTFOI
27’ Marius CONSTANTIN