Arbitri asistenţi Gabriel Bârjac (Zalău), Mihai Marius Marica (Bistrița)
Arbitru observator Ioan Onicaș (Zalău)
Observator Valer Șulea (Brașov)
Spectatori 250

Meciul din data 20.02.2017 dintre echipele ACS Poli Timișoara si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinișanu. in fata a 250 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Cătălin Gaman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Gabriel Bârjac (Zalău), Mihai Marius Marica (Bistrița).

ACS Poli Timișoara: Gabriel CÂNU, George Alexandru NEAGU, Pedro HENRIQUE de Santana Almeida, Josip FUČEK, Marius Marian CROITORU, Cristian BĂRBUȚ, Andrei Viorel ARTEAN, Cătălin George STRATON, Bogdan Adrian STRĂUȚ, Alin Ioan ȘERONI, Josip ŠOLJIĆ si rezervele: Mădălin George SMARANDA, Alexandru Adrian POPOVICI, Leopold NOVAK, Adrian Florin POPARADU, Octavian DRĂGHICI, Cristian BOCŞAN, Cristian Dorel SCUTARU.

FC Politehnica Iași: Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU, Lukács BŐLE, Daisuke Caumanday SATO, Marius Ovidiu MIHALACHE, Milan MITIĆ, Bojan GOLUBOVIĆ, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Andrei CRISTEA, Alessandro CAPARCO, Gabriel BOSOI si rezervele: STÉNIO Nivaldo Matos dos SANTOS, Ionuț Cosmin VOICU, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Mădălin Marius CIUCĂ, Alexandru Teofil CIUCUR.

In minutul 09, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU
In minutul 20, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Josip ŠOLJIĆ
In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Gabriel CÂNU
In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Cristian BĂRBUȚ
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Pedro HENRIQUE de Santana Almeida (atacant). In minutul 35 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si FC Politehnica Iași, ACS Poli Timișoara deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 51, ACS Poli Timișoara - FC Politehnica Iași, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru FC Politehnica Iași de Andrei CRISTEA
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Josip ŠOLJIĆ (mijlocaș defensiv). In minutul 55 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si FC Politehnica Iași, scorul devine 2 - 1.
In minutul 59, schimbare, iese atacant Pedro HENRIQUE de Santana Almeida si intra Cristian BOCŞAN
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru Ilie RĂUŢĂ si intra STÉNIO Nivaldo Matos dos SANTOS
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, STÉNIO Nivaldo Matos dos SANTOS
In minutul 70, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra Alexandru Teofil CIUCUR
In minutul 75, schimbare, iese fundaș stânga Daisuke Caumanday SATO si intra Alexandru ȚIGĂNAȘU
In minutul 77, jucatorul echipei FC Politehnica Iași, STÉNIO Nivaldo Matos dos SANTOS a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Politehnica Iași ramane din minutul 77 in 10 jucatori.
In minutul 78, schimbare, iese fundaș central Alin Ioan ȘERONI si intra Adrian Florin POPARADU
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș stânga Josip FUČEK si intra Alexandru Adrian POPOVICI
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Cosmin Valentin FRĂSINESCU
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Lukács BŐLE

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa ACS Poli Timișoara.

CRISTEA
09’ Cătălin ȘTEFĂNESCU
Cristian BOCŞAN
59’
63’ Alexandru RĂUŢĂ
STÉNIO
69’ STÉNIO
70’ Andrei CRISTEA
Alexandru CIUCUR
75’ Daisuke SATO
Alexandru ŢIGĂNAŞU
77’ STÉNIO
Alin ȘERONI
Adrian POPARADU
78’
Josip FUČEK
Alexandru POPOVICI
83’
85’ Cosmin FRĂSINESCU