1 - 0

Astra Giurgiu - Viitorul Constanța - 19.02.2017 English version
Data disputării 19.02.2017 - 20:00
Arbitru Radu Petrescu (București)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Mircea Mihail Grigoriu (București)
Arbitru observator Alexandru Deaconu (București)
Observator Romulus Chihaia (București)
Spectatori 700

Meciul din data 19.02.2017 dintre echipele Astra Giurgiu si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 700 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Mircea Mihail Grigoriu (București).

Astra Giurgiu: FILIPE Andrade TEIXEIRA, BOUBACAR Mansaly, Cristian Ionuţ SĂPUNARU, Cristian Daniel OROŞ, Daniel George NICULAE, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Alexandru IONIŢĂ II, FABRÍCIO Silva Dornellas, Constantin Valentin BUDESCU, Claudiu BELU-IORDACHE, Silviu LUNG JR. si rezervele: Takayuki SETO, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Viorel NICOARĂ, Florin LOVIN, Plamen Ivanov ILIEV, Daniel Constantin FLOREA, Sergiu Florin BUȘ.

Viitorul Constanța: Gabriel Cristian IANCU, Kévin BOLI, Aurelian Ionuț CHIȚU, Cristian George GANEA, Vlad Călin MORAR, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Florin Flavius PURECE, Neluț Stelian ROȘU, Victor Teodor RÂMNICEANU, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Romario Sandu BENZAR si rezervele: Alexandru BUZBUCHI, Carlo CASAP, Florinel Teodor COMAN, Doru Adrian DUMITRESCU, Robert George HODOROGEA, Sebastian MLADEN, Ionuț Daniel VÂNĂ.

In minutul 14, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bogdan Ionuț ŢÂRU
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Constantin Valentin BUDESCU
In minutul 45+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Daniel George NICULAE
In minutul 46, schimbare, iese extremă dreapta Gabriel Cristian IANCU si intra Ionuț Daniel VÂNĂ
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de FILIPE Andrade TEIXEIRA (mijlocaș stânga). In minutul 58 al partidei dintre Astra Giurgiu si Viitorul Constanța, Astra Giurgiu deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș stânga Florin Flavius PURECE si intra Carlo CASAP
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș dreapta Neluț Stelian ROȘU si intra Florinel Teodor COMAN
In minutul 66, schimbare, iese fundaș central Cristian Daniel OROŞ si intra Andrei Ovidiu PIȚIAN
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru IONIŢĂ II si intra Florin LOVIN
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, FILIPE Andrade TEIXEIRA
In minutul 81, schimbare, iese atacant Daniel George NICULAE si intra Daniel Constantin FLOREA
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Daniel Constantin FLOREA
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Claudiu BELU-IORDACHE

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Astra Giurgiu.

MORAR
14’ Bogdan ŢÂRU
Constantin BUDESCU 41’
Daniel NICULAE 45+2’
46’ Gabriel Cristian IANCU