Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Bogdan Velicu (București)
Arbitru observator Adrian Vidan (București)
Observator Eduard Alexandru (Ploiești)
Spectatori 4.493

Meciul din data 20.02.2017 dintre echipele Dinamo București si FC Botoșani se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 4.493 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Bogdan Velicu (București).

Dinamo București: José Antonio ROMERA Navarro, Antun PALIĆ, Dan Nicolae NISTOR, Adam NEMEC, Ionuț NEDELCEARU, Sergiu Cătălin HANCA, Steliano FILIP, Azer BUŠULADŽIĆ, Claudiu Vasile BUMBA, Jaime Manuel PENEDO Cano, Claude Pierre Marie DIELNA si rezervele: Maximiliano Fernando OLIVA, Luka MARIĆ, May Sphiwe MAHLANGU, Tha'er Fayed BAWAB, Daniel Iliuță POPA, Iustin Alin POPESCU, Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO.

FC Botoșani: Benjamin Thomas KUKU, Andrei Andonie BURCĂ, Laurențiu Cosmin BUȘ, Stelian Nicolae CUCU, Olimpiu Vasile MORUȚAN, Nicolae Constantin MUȘAT, Mihai ROMAN I, Răzvan TINCU, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Gabriel Cristian VAŞVARI, Călin Septimiu ALBUȚ si rezervele: Mihai Cătălin BORDEIANU, Alberto COBREA, ENDRICK dos Santos Parafita, Lóránd Levente FÜLÖP, Andrei Mihai HERGHELIGIU, George Andrei MIRON, Andrei Alexandru PATACHE.

In minutul 09, schimbare, iese fundaș central Andrei Andonie BURCĂ si intra George Andrei MIRON
In minutul 11, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Azer BUŠULADŽIĆ
In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Răzvan TINCU
In minutul 47, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Călin Septimiu ALBUȚ
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Adam NEMEC
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș stânga Claudiu Vasile BUMBA si intra May Sphiwe MAHLANGU
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai ROMAN I si intra Andrei Mihai HERGHELIGIU
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Sergiu Cătălin HANCA (mijlocaș dreapta). In minutul 70 al partidei dintre Dinamo București si FC Botoșani, Dinamo București deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș central Olimpiu Vasile MORUȚAN si intra ENDRICK dos Santos Parafita
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Sergiu Cătălin HANCA
In minutul 83, schimbare, iese atacant Adam NEMEC si intra Daniel Iliuță POPA
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș dreapta Sergiu Cătălin HANCA si intra Tha'er Fayed BAWAB

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Dinamo București.