Arbitru Andrei Florin Chivulete (București)
Arbitri asistenţi Florin Păunescu (Rm Vâlcea), Adrian Popescu (Craiova)
Arbitru observator Costin Ioan Toma (Piatra Neamț)
Observator Cătălin Popa (Vaslui)
Spectatori 2500

Meciul din data 26.02.2017 dintre echipele FC Botoșani si Pandurii Târgu-Jiu se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 2500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Florin Chivulete (București) impreuna cu arbitrii asistenti Florin Păunescu (Rm Vâlcea), Adrian Popescu (Craiova).

FC Botoșani: Mihai Cătălin BORDEIANU, Alberto COBREA, Răzvan TINCU, Mihai ROMAN I, Sergiu Cristian POPOVICI, Andrei Alexandru PATACHE, George Andrei MIRON, Alin Ionuț CÂRSTOCEA, Stelian Nicolae CUCU, Laurențiu Cosmin BUȘ, Benjamin Thomas KUKU si rezervele: Călin Septimiu ALBUȚ, Gabriel Cristian VAŞVARI, Olimpiu Vasile MORUȚAN, Andrei Mihai HERGHELIGIU, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Lóránd Levente FÜLÖP, ENDRICK dos Santos Parafita.

Pandurii Târgu-Jiu: Cornel Alexandru ENE, Dragoș Petruț FIRȚULESCU, Cătălin Florin HLISTEI, Florin Ionuț ILIE, Jeffrey KET, Sergiu Dorin NEGRUȚ, Samson NWABUEZE, Daniel POPESCU, Daniel Ionel STANA, Ionuț Bogdan ZAINA, Sorin Marian BUȘU si rezervele: Dumitru IVAN, Daniel Dumitru MĂRGĂRIT, Paul Ștefan BATIN, Adelin Shiva PÂRCĂLABU, Rodemis Dante TRIFU, Ionuț TĂTARU.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Mihai ROMAN I (mijlocaș dreapta). In minutul 11 al partidei dintre FC Botoșani si Pandurii Târgu-Jiu, FC Botoșani deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Sergiu Dorin NEGRUȚ (atacant). In minutul 20 al partidei dintre FC Botoșani si Pandurii Târgu-Jiu, Pandurii Târgu-Jiu reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Andrei Alexandru PATACHE si intra Cătălin Gheorghiță GOLOFCA
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Mihai Cătălin BORDEIANU si intra Olimpiu Vasile MORUȚAN
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Dragoș Petruț FIRȚULESCU si intra Rodemis Dante TRIFU
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Rodemis Dante TRIFU
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș central Daniel Ionel STANA si intra Paul Ștefan BATIN
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Benjamin Thomas KUKU (atacant). In minutul 64 al partidei dintre FC Botoșani si Pandurii Târgu-Jiu, scorul devine 2 - 1.
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș defensiv Alin Ionuț CÂRSTOCEA si intra Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Cornel Alexandru ENE
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș central Jeffrey KET si intra Adelin Shiva PÂRCĂLABU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Cătălin Gheorghiță GOLOFCA (rezervă). In minutul 80 al partidei dintre FC Botoșani si Pandurii Târgu-Jiu, scorul devine 3 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa FC Botoșani.

Cătălin GOLOFCA
46’
Mihai BORDEIANU
Olimpiu MORUȚAN
46’
46’ Dragoş FIRŢULESCU