1 - 2

CSM Politehnica Iași - CFR 1907 Cluj - 27.02.2017 English version
Data disputării 27.02.2017 - 20:30
Arbitru Ovidiu Hațegan (Arad)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Ciprian Florin Danșa (Oradea)
Arbitru observator Liviu Ciubotariu (Galați)
Observator Cătălin Cursaru (Ploiești)
Spectatori 3.000

Meciul din data 27.02.2017 dintre echipele FC Politehnica Iași si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 3.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Ciprian Florin Danșa (Oradea).

FC Politehnica Iași: Bojan GOLUBOVIĆ, Ionuț Cosmin VOICU, Milan MITIĆ, Marius Ovidiu MIHALACHE, Andrei CRISTEA, Vasile GHEORGHE, Mădălin Marius CIUCĂ, Alessandro CAPARCO, Alexandru Teofil CIUCUR, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU si rezervele: Daisuke Caumanday SATO, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Adrian Sabin MOLDOVAN, Branko GRAHOVAC, Narcis Iulian BĂDIC, Gabriel BOSOI.

CFR 1907 Cluj: Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Andrei Iosif MUREŞAN, Mihai Adrian MINCĂ, Bryan NOUVIER, Billel OMRANI, Tiago Jorge Oliveira LOPES, Ionuț Justinian LARIE, Ciprian Ioan DEAC, Tomislav GOMELT, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Cristian Ionuț BUD si rezervele: Tomislav ŠORŠA, Alexandru Traian MARC, Filipe Guterres NASCIMENTO, Ionuț Andrei PETELEU, Răzvan HORJ, Juan CARLOS Real Ruiz.

GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Ionuț Justinian LARIE (fundaș central). In minutul 18 al partidei dintre FC Politehnica Iași si CFR 1907 Cluj, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Bryan NOUVIER
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Teofil CIUCUR si intra Daisuke Caumanday SATO
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Ciprian Ioan DEAC
In minutul 69, schimbare, iese atacant Cristian Ionuț BUD si intra Tomislav ŠORŠA
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș stânga Bryan NOUVIER si intra Ionuț Andrei PETELEU
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș stânga Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU si intra Ionuţ Constantin PANŢÂRU
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Andrei CRISTEA
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Marius Ovidiu MIHALACHE
In minutul 86, schimbare, iese atacant Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN si intra Răzvan HORJ
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Andrei CRISTEA (atacant). In minutul 90+1 al partidei dintre FC Politehnica Iași si CFR 1907 Cluj, FC Politehnica Iași reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Ionuț Andrei PETELEU (rezervă). In minutul 90+2 al partidei dintre FC Politehnica Iași si CFR 1907 Cluj, scorul devine 1 - 2.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

0 - 1 18’ Ionuț LARIE
59’ Bryan NOUVIER
Alexandru CIUCUR
Daisuke SATO
67’
67’ Ciprian DEAC
69’ Cristian BUD
Tomislav ŠORŠA
75’ Bryan NOUVIER
Ionuț PETELEU
Cătălin ȘTEFĂNESCU
Ionuţ PANŢÂRU
77’
Andrei CRISTEA 79’
Ovidiu MIHALACHE 85’
86’ Adrian ALEXANDRU-PĂUN