Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Daniel Mitruți (Craiova)
Arbitru observator Ionel Popa (Pașcani)
Observator Viorel Anghelinei (Galați)
Spectatori 3000

Meciul din data 04.03.2017 dintre echipele Fotbal Club FCSB si ASA Târgu-Mureș se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 3000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Călin (Ștefănești - Ag) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Daniel Mitruți (Craiova).

Fotbal Club FCSB: Antonio JAKOLIŠ, Ovidiu Marian POPESCU, Sulley Ali Sariki MUNIRU, Wilfred MOKE Abro, Marko MOMČILOVIĆ, Doru Mihai PINTILII, William Douglas DE AMORIM, Mihai Alexandru BĂLAȘA, Denis ALIBEC, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Florin Lucian TĂNASE si rezervele: Ionuț POIANĂ, Marian PLEAȘCĂ, Vlad Dumitru MIHALCEA, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Fernando Henrique BOLDRIN, Vlad Alexandru ACHIM, Alexandru TUDORIE.

ASA Târgu-Mureș: Andrei Dumitru SIN, Javier VELAYOS Rodríguez, Konstantinos ROUGKALAS, Bănel NICOLIȚĂ, Eduard PAP, Gabriel Stelian MUREŞAN, Gaston Xavier MENDY, Marius Marcel CONSTANTIN, Cristian Marian BALGIU, Marius Cornel BÂTFOI, Viorel FERFELEA si rezervele: Ciprian RUS, Tiberiu Claudiu PETRIŞ, Bogdan Mihai MOGA, Emil Cosmin DICĂ, Sebastian BUCUR, Florent Pierre ANDRE, Valentin Ionuț LEMNARU.

In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Cristian Marian BALGIU
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Wilfred MOKE Abro
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Doru Mihai PINTILII si intra Fernando Henrique BOLDRIN
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Marius Marcel CONSTANTIN
In minutul 53, schimbare, iese mijlocaș central Florin Lucian TĂNASE si intra Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Marius Marcel CONSTANTIN (fundaș central). In minutul 65 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si ASA Târgu-Mureș, ASA Târgu-Mureș deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș stânga Viorel FERFELEA si intra Florent Pierre ANDRE
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Harlem-Eddy GNOHÉRÉ (rezervă). In minutul 73 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si ASA Târgu-Mureș, Fotbal Club FCSB reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 83, schimbare, iese atacant Marius Cornel BÂTFOI si intra Valentin Ionuț LEMNARU
In minutul 90, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cristian Marian BALGIU si intra Tiberiu Claudiu PETRIŞ

BÂTFOI
29’ Cristian BALGIU
Wilfred MOKE 43’
Mihai PINTILII
Fernando BOLDRIN
46’
50’ Marius CONSTANTIN