Pandurii Târgu-Jiu - Dinamo Bucharest - 05.03.2017 English version
Data disputării 05.03.2017 - 20:30
Localitatea Drobeta Turnu Severin
Arbitru Adrian Viorel Cojocaru (Galați)
Arbitri asistenţi Ciprian Florin Danșa (Oradea), Andrei Constantinescu (București)
Arbitru observator Nicolae Grigorescu (Timișoara)
Observator Ion Craiu (București)

Meciul din data 05.03.2017 dintre echipele Pandurii Târgu-Jiu si Dinamo București se disputa in localitatea Drobeta Turnu Severin pe stadionul Municipal. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Viorel Cojocaru (Galați) impreuna cu arbitrii asistenti Ciprian Florin Danșa (Oradea), Andrei Constantinescu (București).

Pandurii Târgu-Jiu: Sorin Marian BUȘU, Jeffrey KET, Florin Ionuț ILIE, Cătălin Florin HLISTEI, Cornel Alexandru ENE, Samson NWABUEZE, Sergiu Dorin NEGRUȚ, Daniel Ionel STANA, Răzvan Marian STANCA, Olivian Laurențiu SURUGIU, Ionuț Bogdan ZAINA si rezervele: Dumitru IVAN, Dragoș Petruț FIRȚULESCU, Gabriel Ionuț DODOI, Yasin HAMED, Daniel POPESCU, Rodemis Dante TRIFU, Ionuț TĂTARU.

Dinamo București: Adam NEMEC, Dan Nicolae NISTOR, Antun PALIĆ, Jaime Manuel PENEDO Cano, José Antonio ROMERA Navarro, Luka MARIĆ, Ionuț NEDELCEARU, Steliano FILIP, Azer BUŠULADŽIĆ, Claudiu Vasile BUMBA, Tha'er Fayed BAWAB si rezervele: Patrick Mihai PETRE, Daniel Iliuță POPA, Iustin Alin POPESCU, Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO, Alin DUDEA, Laurențiu Nicolae CORBU, Luca CECCARELLI.

GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Adam NEMEC (atacant). In minutul 34 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si Dinamo București, Dinamo București deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 37, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ionuț Bogdan ZAINA si intra Dragoș Petruț FIRȚULESCU
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș central Daniel Ionel STANA si intra Rodemis Dante TRIFU
In minutul 59, schimbare, iese extremă dreapta Tha'er Fayed BAWAB si intra Patrick Mihai PETRE
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Cătălin Florin HLISTEI
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Azer BUŠULADŽIĆ
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș dreapta Olivian Laurențiu SURUGIU si intra Yasin HAMED
In minutul 76, schimbare, iese fundaș central Luka MARIĆ si intra Luca CECCARELLI
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Dan Nicolae NISTOR (mijlocaș stânga). In minutul 85 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si Dinamo București, scorul devine 0 - 2.
In minutul 86, schimbare, iese atacant Adam NEMEC si intra Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Dinamo București.