Arbitri asistenţi Iulius Radu Timar (Marghita), Alexandru Vodă (Alba Iulia)
Arbitru observator Iosif Olah (Sf Gheorghe)
Observator Romulus Chihaia (București)
Spectatori 1000

Meciul din data 13.03.2017 dintre echipele Gaz metan Mediaș si ASA Târgu-Mureș se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz Metan. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Viorel Cojocaru (Galați) impreuna cu arbitrii asistenti Iulius Radu Timar (Marghita), Alexandru Vodă (Alba Iulia).

Gaz metan Mediaș: Alexandru BUZIUC, Ciprian Cătălin PETRE, Alexandru MUNTEANU, Alexandru Doru GREAB, Valentin Iulian CREȚU, Ovidiu Alexandru BIC, Dario RUGAŠEVIĆ, Radu Neculai ZAHARIA, Jasmin TRTOVAC, Aymen TAHAR, Daniel SIKORSKI si rezervele: Sabin Dănuț LUPU, Bernard Onanga ITOUA, Cristian GAVRA, Cristian DANCI, Ionuț Arghir BUZEAN, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Roberto ROMEO.

ASA Târgu-Mureș: Eduard PAP, Konstantinos ROUGKALAS, Andrei Dumitru SIN, Javier VELAYOS Rodríguez, Bănel NICOLIȚĂ, Gabriel Stelian MUREŞAN, Gaston Xavier MENDY, Marius Marcel CONSTANTIN, Marius Cornel BÂTFOI, Florent Pierre ANDRE, Cristian Marian BALGIU si rezervele: Bogdan Mihai MOGA, Tiberiu Claudiu PETRIŞ, Ciprian RUS, Valentin Ionuț LEMNARU, Nicolás Martín GOROBSOV, Emil Cosmin DICĂ, Andrei Cosmin CIOLACU.

In minutul 46, schimbare, iese extremă dreapta Ciprian Cătălin PETRE si intra Sabin Dănuț LUPU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Florent Pierre ANDRE si intra Nicolás Martín GOROBSOV
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Gaston Xavier MENDY
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Dario RUGAŠEVIĆ
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Jasmin TRTOVAC
In minutul 59, schimbare, iese atacant Alexandru BUZIUC si intra Cristian DANCI
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Alexandru MUNTEANU (mijlocaș stânga). In minutul 63 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si ASA Târgu-Mureș, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cristian Marian BALGIU si intra Andrei Cosmin CIOLACU
In minutul 80, schimbare, iese rezervă Sabin Dănuț LUPU si intra Ionuț Arghir BUZEAN
In minutul 80, schimbare, iese extremă stânga Andrei Dumitru SIN si intra Ciprian RUS
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Alexandru MUNTEANU
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Daniel SIKORSKI (extremă stânga). In minutul 90+1 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si ASA Târgu-Mureș, scorul devine 2 - 0.
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Gabriel Stelian MUREŞAN

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Gaz metan Mediaș.

Sabin Dănuț LUPU
46’
46’ Florent Pierre ANDRE
Nicolás GOROBSOV
49’ Gaston MENDY
Dario RUGAŠEVIĆ 51’
Jasmin TRTOVAC 56’
Alexandru BUZIUC
Cristian DANCI
59’
1 - 0 Alexandru MUNTEANU 63’
66’ Cristian BALGIU
Andrei CIOLACU
Ionuț BUZEAN
80’
80’ Andrei SIN
Ciprian RUS
Alexandru MUNTEANU 88’
2 - 0 Daniel SIKORSKI 90+1’
90+3’ Gabriel MUREȘAN