Data disputării 06.04.2017 - 18:00
Stadion Central
Localitatea Ovidiu
Arbitru Adrian Comănescu (Rm Vâlcea)
Arbitri asistenţi Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Valentin Avram (București)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Romulus Chihaia (București)
Spectatori 3000

Meciul din data 06.04.2017 dintre echipele Viitorul Constanța si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 3000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Comănescu (Rm Vâlcea) impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Valentin Avram (București).

Viitorul Constanța: Dragoş Ionuţ NEDELCU, George Marius ȚUCUDEAN, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Victor Teodor RÂMNICEANU, Neluț Stelian ROȘU, Florin Flavius PURECE, Kévin BOLI, Vlad Călin MORAR, Cristian George GANEA, Carlo CASAP, Romario Sandu BENZAR si rezervele: Ionuț Daniel VÂNĂ, Sorin Nicușor RĂDOI, Gabriel Cristian IANCU, Doru Adrian DUMITRESCU, Aurelian Ionuț CHIȚU, Alexandru BUZBUCHI.

CS Universitatea Craiova: Nicuşor Silviu BANCU, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Hristo Evtimov ZLATINSKI, Vladimir Ionuţ SCRECIU, Simon Moise MĂZĂRACHE, Alexandru MATEIU, Renato KELIĆ, Nusmir FAJIĆ, Nicolae CALANCEA, Radoslav Bonchev DIMITROV, GUSTAVO Di Mauro Vagenin si rezervele: João Pedro MINGOTE Ribeiro, Robert PETRE, Alin Mihai MANEA, Jovan MARKOVIĆ, Filip JAZVIĆ, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Bogdan Nicolae BUCURICĂ.

In minutul 18, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Nusmir FAJIĆ
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Carlo CASAP
In minutul 46, schimbare, iese extremă dreapta GUSTAVO Di Mauro Vagenin si intra Filip JAZVIĆ
In minutul 46, schimbare, iese atacant George Marius ȚUCUDEAN si intra Florinel Teodor COMAN
In minutul 56, schimbare, iese extremă dreapta Florin Flavius PURECE si intra Ionuț Daniel VÂNĂ
In minutul 56, schimbare, iese atacant Nusmir FAJIĆ si intra Jovan MARKOVIĆ
In minutul 63, schimbare, iese extremă stânga Simon Moise MĂZĂRACHE si intra Alin Mihai MANEA
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș dreapta Neluț Stelian ROȘU si intra Aurelian Ionuț CHIȚU
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bogdan Ionuț ŢÂRU
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Radoslav Bonchev DIMITROV
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru MATEIU (mijlocaș dreapta). In minutul 90+2 al partidei dintre Viitorul Constanța si CS Universitatea Craiova, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 0 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

FAJIĆ
18’ Nusmir FAJIĆ
Carlo CASAP 30’
46’ Vagenin GUSTAVO
Filip JAZVIĆ
George ȚUCUDEAN
Florinel COMAN
46’
Florin PURECE
Ionuț VÂNĂ
56’
56’ Nusmir FAJIĆ
Jovan MARKOVIĆ
63’ Simon MĂZĂRACHE
Alin MANEA
Neluț ROȘU
Aurelian CHIŢU
69’
Bogdan ŢÂRU 87’
90’ Radoslav DIMITROV
0 - 1 90+2’ Alexandru MATEIU