Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Ovidiu Artene (Vaslui)
Arbitru observator Nicolae Marodin (București)
Observator Eduard Alexandru (Ploiești)
Spectatori 8153

Meciul din data 06.04.2017 dintre echipele Fotbal Club FCSB si Astra Giurgiu se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 8153 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Ovidiu Artene (Vaslui).

Fotbal Club FCSB: Fernando Henrique BOLDRIN, Wilfred MOKE Abro, William Douglas DE AMORIM, Mihai Alexandru BĂLAȘA, Gabriel Nicolae ENACHE, Denis ALIBEC, Florin Constantin NIȚĂ, Marko MOMČILOVIĆ, Ovidiu Marian POPESCU, Marian PLEAȘCĂ, Florin Lucian TĂNASE si rezervele: Vlad Dumitru MIHALCEA, Dennis MAN, Antonio JAKOLIŠ, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Vlad Alexandru ACHIM, Alexandru TUDORIE, Eduard Cornel STĂNCIOIU.

Astra Giurgiu: Daniel George NICULAE, Cristian Daniel OROŞ, Takayuki SETO, Alexandru Constantin STAN, Cristian Ionuţ SĂPUNARU, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Alexandru IONIŢĂ II, Plamen Ivanov ILIEV, GERALDO Washington Regufe Alves, BOUBACAR Mansaly si rezervele: Ricardo Miguel Martins ALVES, Florin LOVIN, Daniel Constantin FLOREA, FABRÍCIO Silva Dornellas, Sergiu Florin BUȘ, Silviu BALAURE, Ionuț BOȘNEAG.

In minutul 09, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, GERALDO Washington Regufe Alves
In minutul 10, Fotbal Club FCSB - Astra Giurgiu, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru Fotbal Club FCSB de Denis ALIBEC
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Denis ALIBEC (atacant). In minutul 27 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Astra Giurgiu, scorul devine 2 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Florin Lucian TĂNASE (mijlocaș stânga). In minutul 32 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Astra Giurgiu, scorul devine 3 - 0.
In minutul 37, schimbare, iese atacant Denis ALIBEC si intra Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 42, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ovidiu Marian POPESCU si intra Vlad Alexandru ACHIM
In minutul 46, schimbare, iese fundaș stânga Cristian Daniel OROŞ si intra Daniel Constantin FLOREA
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Takayuki SETO si intra Sergiu Florin BUȘ
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Fernando Henrique BOLDRIN
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Cristian Ionuţ SĂPUNARU
In minutul 65, schimbare, iese atacant Daniel George NICULAE si intra Silviu BALAURE
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Gabriel Nicolae ENACHE
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș stânga Florin Lucian TĂNASE si intra Dennis MAN

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

NICULAE
09’ GERALDO ALVES
1 - 0 penalty Denis ALIBEC 10’
2 - 0 Denis ALIBEC 27’
3 - 0 Florin TĂNASE 32’
Denis ALIBEC
Harlem GNOHÉRÉ
37’
Ovidiu POPESCU
Vlad ACHIM
42’
46’ Cristian OROŞ
Daniel FLOREA
46’ Takayuki SETO
Sergiu BUȘ
Fernando BOLDRIN 49’
52’ Cristian SĂPUNARU