Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Miclos Istvan Nagy (Cluj)
Arbitru observator Laszlo Sajtos (Sibiu)
Observator Marcel Vasile (București)
Spectatori 14.000

Meciul din data 09.04.2017 dintre echipele CS Universitatea Craiova si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Drobeta Turnu Severin pe stadionul Municipal. in fata a 14.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Miclos Istvan Nagy (Cluj).

CS Universitatea Craiova: Hristo Evtimov ZLATINSKI, Alexandru MATEIU, Renato KELIĆ, Filip JAZVIĆ, Andrei Virgil IVAN, Nicolae CALANCEA, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Alexandre Jean-Luc BARTHE, Nicuşor Silviu BANCU, Vladimir Ionuţ SCRECIU, Radoslav Bonchev DIMITROV si rezervele: João Pedro MINGOTE Ribeiro, Simon Moise MĂZĂRACHE, Jovan MARKOVIĆ, GUSTAVO Di Mauro Vagenin, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Andrei BURLACU, Bogdan Nicolae BUCURICĂ.

Fotbal Club FCSB: Marko MOMČILOVIĆ, Denis ALIBEC, Mihai Alexandru BĂLAȘA, William Douglas DE AMORIM, Gabriel Nicolae ENACHE, Wilfred MOKE Abro, Sulley Ali Sariki MUNIRU, Florin Constantin NIȚĂ, Doru Mihai PINTILII, Marian PLEAȘCĂ, Florin Lucian TĂNASE si rezervele: Fernando Henrique BOLDRIN, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Antonio JAKOLIŠ, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Gabriel Sebastian TAMAȘ, Alexandru TUDORIE, Vlad Alexandru ACHIM.

In minutul 38, schimbare, iese mijlocaș defensiv Sulley Ali Sariki MUNIRU si intra Fernando Henrique BOLDRIN
In minutul 53, schimbare, iese fundaș dreapta Marian PLEAȘCĂ si intra Antonio JAKOLIŠ
In minutul 53, schimbare, iese mijlocaș stânga William Douglas DE AMORIM si intra Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 60, schimbare, iese extremă dreapta Filip JAZVIĆ si intra Simon Moise MĂZĂRACHE
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Hristo Evtimov ZLATINSKI
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Denis ALIBEC
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandre Jean-Luc BARTHE
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Harlem-Eddy GNOHÉRÉ (rezervă). In minutul 73 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Fotbal Club FCSB, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru MATEIU si intra GUSTAVO Di Mauro Vagenin
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș defensiv Vladimir Ionuţ SCRECIU si intra Jovan MARKOVIĆ
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Doru Mihai PINTILII

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

PINTILII
38’ Sulley MUNIRU
Fernando BOLDRIN
53’ Marian PLEAȘCĂ
Antonio JAKOLIŠ
53’ William DE AMORIM
Harlem GNOHÉRÉ
Filip JAZVIĆ
Simon MĂZĂRACHE
60’
Hristo ZLATINSKI 60’
62’ Denis ALIBEC
Alexandre BARTHE 68’
0 - 1 73’ Harlem GNOHÉRÉ
Alexandru MATEIU
Vagenin GUSTAVO
77’
Vladimir SCRECIU
Jovan MARKOVIĆ
82’
90+2’ Mihai PINTILII