Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Valentin Avram (București)
Arbitru observator Cornel Sorescu (Pitești)
Observator Constantin Stătescu (București)
Spectatori 8.000

Meciul din data 22.04.2017 dintre echipele CS Universitatea Craiova si Dinamo București se disputa in localitatea Drobeta Turnu Severin pe stadionul Municipal. in fata a 8.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Valentin Avram (București).

CS Universitatea Craiova: Alexandru MATEIU, Renato KELIĆ, Andrei Virgil IVAN, GUSTAVO Di Mauro Vagenin, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Nicolae CALANCEA, Radoslav Bonchev DIMITROV, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Alexandre Jean-Luc BARTHE, Nicuşor Silviu BANCU, Hristo Evtimov ZLATINSKI si rezervele: Robert PETRE, Simon Moise MĂZĂRACHE, João Pedro MINGOTE Ribeiro, Filip JAZVIĆ, Nusmir FAJIĆ, Bogdan Nicolae BUCURICĂ.

Dinamo București: Vytautas Gediminas ČERNIAUSKAS, José Antonio ROMERA Navarro, Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO, Dan Nicolae NISTOR, Antun PALIĆ, May Sphiwe MAHLANGU, Ionuț NEDELCEARU, Claude Pierre Marie DIELNA, Sergiu Cătălin HANCA, Adam NEMEC, Steliano FILIP si rezervele: Danu SPĂTARU, Patrick Mihai PETRE, Jaime Manuel PENEDO Cano, Maximiliano Fernando OLIVA, Tha'er Fayed BAWAB, Azer BUŠULADŽIĆ, Luka MARIĆ.

GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Andrei Virgil IVAN (atacant). In minutul 13 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Dinamo București, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Renato KELIĆ
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Sergiu Cătălin HANCA
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de José Antonio ROMERA Navarro (fundaș dreapta). In minutul 56 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Dinamo București, Dinamo București reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Nicuşor Silviu BANCU
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș stânga Antun PALIĆ si intra Azer BUŠULADŽIĆ
In minutul 70, schimbare, iese extremă stânga GUSTAVO Di Mauro Vagenin si intra Filip JAZVIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Dan Nicolae NISTOR (mijlocaș central). In minutul 81 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Dinamo București, scorul devine 1 - 2.
In minutul 83, schimbare, iese atacant Adam NEMEC si intra Tha'er Fayed BAWAB
In minutul 85, schimbare, iese fundaș central Alexandre Jean-Luc BARTHE si intra Simon Moise MĂZĂRACHE
In minutul 88, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru MATEIU. CS Universitatea Craiova va trebui sa trebui sa joace minutele ramase de jucat din aceasta partida in 10 jucatori.
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș dreapta Sergiu Cătălin HANCA si intra Luka MARIĆ
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Hristo Evtimov ZLATINSKI
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Vytautas Gediminas ČERNIAUSKAS
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Hristo Evtimov ZLATINSKI (mijlocaș central). In minutul 90+2 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Dinamo București, CS Universitatea Craiova reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

Renato KELIĆ 49’
49’ Sergiu HANCA
1 - 1 56’ José ROMERA
Nicuşor BANCU 63’
65’ Antun PALIĆ
Azer BUŠULADŽIĆ
Vagenin GUSTAVO
Filip JAZVIĆ
70’
1 - 2 81’ Dan NISTOR
83’ Adam NEMEC
Tha'er BAWAB
Alexandre BARTHE
Simon MĂZĂRACHE
85’
Alexandru MATEIU 88’
88’ Sergiu HANCA
Luka MARIĆ
Hristo ZLATINSKI 89’
90+1’ Vytautas ČERNIAUSKAS
2 - 2 Hristo ZLATINSKI 90+2’