Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe)
Arbitru observator Alexandru Deaconu (București)
Observator Imilian Șerbănică (Bragadiru)
Spectatori 1.500

Meciul din data 22.04.2017 dintre echipele Astra Giurgiu si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 1.500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Viorel Cojocaru (Galați) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe).

Astra Giurgiu: Daniel Constantin FLOREA, Cristian Daniel OROŞ, Viorel NICOARĂ, Romario Răzvan MOISE, Florin LOVIN, Alexandru IONIŢĂ II, GERALDO Washington Regufe Alves, Plamen Ivanov ILIEV, Sergiu Florin BUȘ, BOUBACAR Mansaly, FILIPE Andrade TEIXEIRA si rezervele: Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, FABRÍCIO Silva Dornellas, Ionuț BOȘNEAG, Silviu BALAURE, Cristian Ionuţ SĂPUNARU, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Takayuki SETO.

CFR 1907 Cluj: Dan Mihai ROMAN, Laurențiu Daniel RUS, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Ionuț Andrei PETELEU, Billel OMRANI, Alexandru Traian MARC, Ionuț Justinian LARIE, Răzvan HORJ, Tiago Jorge Oliveira LOPES, Tomislav GOMELT, Ciprian Ioan DEAC si rezervele: Tomislav ŠORŠA, Cosmin Petrișor SÂRBU, Cosmin Andrei VÂTCĂ, Filipe Guterres NASCIMENTO, Andrei Iosif MUREŞAN, Juan CARLOS Real Ruiz, Cristian Ionuț BUD.

In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Florin LOVIN
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Cristian Ionuţ SĂPUNARU
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Tomislav GOMELT
In minutul 38, schimbare, iese atacant Sergiu Florin BUȘ si intra Takayuki SETO
In minutul 46, schimbare, iese fundaș stânga Viorel NICOARĂ si intra Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS
In minutul 46, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Tomislav ŠORŠA
In minutul 46, schimbare, iese extremă stânga Dan Mihai ROMAN si intra Tomislav ŠORŠA
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Ciprian Ioan DEAC (mijlocaș ofensiv). In minutul 51 al partidei dintre Astra Giurgiu si CFR 1907 Cluj, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș stânga FILIPE Andrade TEIXEIRA si intra Cristian Ionuţ SĂPUNARU
In minutul 58, schimbare, iese extremă dreapta Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN si intra Filipe Guterres NASCIMENTO
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, BOUBACAR Mansaly
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Ionuț Andrei PETELEU
In minutul 76, schimbare, iese atacant Billel OMRANI si intra Cristian Ionuț BUD
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

Cristian SĂPUNARU 35’
36’ Tomislav GOMELT
Sergiu BUȘ
Takayuki SETO
38’
Viorel NICOARĂ
Júnior MORAIS
46’
46’ Tomislav ŠORŠA
46’ Dan ROMAN
Tomislav ŠORŠA
0 - 1 51’ Ciprian DEAC
Cristian SĂPUNARU
56’
58’ Adrian ALEXANDRU-PĂUN