1 - 1

Fotbal Club FCSB - Viitorul Constanța - 24.04.2017 English version
Data disputării 24.04.2017 - 20:30
Arbitru Radu Petrescu (București)
Arbitri asistenţi Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Ciprian Florin Danșa (Oradea)
Arbitru observator Aron Huzu (Sibiu)
Observator Octavian Goga (Brașov)
Spectatori 18.027

Meciul din data 24.04.2017 dintre echipele Fotbal Club FCSB si Viitorul Constanța se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 18.027 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Ciprian Florin Danșa (Oradea).

Fotbal Club FCSB: Marian PLEAȘCĂ, Doru Mihai PINTILII, Florin Constantin NIȚĂ, Marko MOMČILOVIĆ, Wilfred MOKE Abro, Gabriel Nicolae ENACHE, Mihai Alexandru BĂLAȘA, Fernando Henrique BOLDRIN, Denis ALIBEC, Ovidiu Marian POPESCU, Florin Lucian TĂNASE si rezervele: William Douglas DE AMORIM, Sulley Ali Sariki MUNIRU, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Vlad Alexandru ACHIM, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Gabriel Sebastian TAMAȘ, Alexandru TUDORIE.

Viitorul Constanța: Neluț Stelian ROȘU, Victor Teodor RÂMNICEANU, Ionuț Daniel VÂNĂ, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Florin Flavius PURECE, Cristian George GANEA, Robert George HODOROGEA, Florinel Teodor COMAN, Aurelian Ionuț CHIȚU, Kévin BOLI, Romario Sandu BENZAR si rezervele: George Marius ȚUCUDEAN, Sebastian MLADEN, Vlad Călin MORAR, Doru Adrian DUMITRESCU, Andrei Virgil CIOBANU, Carlo CASAP, Alexandru BUZBUCHI.

In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Wilfred MOKE Abro
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Robert George HODOROGEA
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Doru Mihai PINTILII (mijlocaș defensiv). In minutul 40 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Viitorul Constanța, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Cristian George GANEA
In minutul 48, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Gabriel Nicolae ENACHE
In minutul 55, schimbare, iese extremă dreapta Florin Flavius PURECE si intra Carlo CASAP
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș dreapta Gabriel Nicolae ENACHE si intra William Douglas DE AMORIM
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Neluț Stelian ROȘU
In minutul 70, schimbare, iese extremă stânga Florinel Teodor COMAN si intra Vlad Călin MORAR
In minutul 70, schimbare, iese atacant Aurelian Ionuț CHIȚU si intra George Marius ȚUCUDEAN
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Romario Sandu BENZAR
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Doru Mihai PINTILII
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de George Marius ȚUCUDEAN (rezervă). In minutul 73 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Viitorul Constanța, Viitorul Constanța reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ovidiu Marian POPESCU si intra Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 81, schimbare, iese fundaș dreapta Marian PLEAȘCĂ si intra Gabriel Sebastian TAMAȘ
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Victor Teodor RÂMNICEANU

Wilfred MOKE 23’
32’ Robert HODOROGEA
1 - 0 Mihai PINTILII 40’
41’ Cristian GANEA
Gabriel ENACHE 48’
55’ Florin PURECE
Carlo CASAP
Gabriel ENACHE
William DE AMORIM
60’
66’ Neluț ROȘU
70’ Florinel COMAN
Vlad MORAR
70’ Aurelian CHIŢU
George ȚUCUDEAN
73’ BENZAR Romario
Mihai PINTILII 73’
1 - 1 73’ George ȚUCUDEAN
Ovidiu POPESCU
Harlem GNOHÉRÉ
76’
Marian PLEAȘCĂ
Gabriel TAMAȘ
81’
Harlem GNOHÉRÉ 89’
90+3’ Victor RÂMNICEANU