Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Daniel Mitruți (Craiova)
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Marian Ivan (Brașov)
Spectatori 10000

Meciul din data 06.05.2017 dintre echipele CFR 1907 Cluj si Dinamo București se disputa in localitatea Cluj pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu. in fata a 10000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Daniel Mitruți (Craiova).

CFR 1907 Cluj: Cristian Ionuț BUD, Andrei Iosif MUREŞAN, Alexandru Traian MARC, Tiago Jorge Oliveira LOPES, Ionuț Justinian LARIE, Ciprian Ioan DEAC, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Billel OMRANI, Bryan NOUVIER, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Laurențiu Daniel RUS si rezervele: Filipe Guterres NASCIMENTO, Răzvan HORJ, Liviu Ion ANTAL, Ionuț Andrei PETELEU, Cosmin Andrei VÂTCĂ, Cosmin Petrișor SÂRBU, Tomislav ŠORŠA.

Dinamo București: Dan Nicolae NISTOR, Antun PALIĆ, Jaime Manuel PENEDO Cano, José Antonio ROMERA Navarro, Adam NEMEC, Ionuț NEDELCEARU, May Sphiwe MAHLANGU, Sergiu Cătălin HANCA, Steliano FILIP, Claude Pierre Marie DIELNA, Azer BUŠULADŽIĆ si rezervele: Maximiliano Fernando OLIVA, Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO, Vytautas Gediminas ČERNIAUSKAS, Ionuț Daniel ȘERBAN, Luka MARIĆ, Tha'er Fayed BAWAB, Claudiu Vasile BUMBA.

In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Steliano FILIP (fundaș stânga). In minutul 50 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Dinamo București, Dinamo București deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Antun PALIĆ
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Tiago Jorge Oliveira LOPES
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș central Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN si intra Cosmin Petrișor SÂRBU
In minutul 80, schimbare, iese atacant Cristian Ionuț BUD si intra Liviu Ion ANTAL
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Jaime Manuel PENEDO Cano
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Sergiu Cătălin HANCA (mijlocaș dreapta). In minutul 87 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Dinamo București, scorul devine 0 - 2.
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș dreapta Sergiu Cătălin HANCA si intra Claudiu Vasile BUMBA
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș defensiv Laurențiu Daniel RUS si intra Filipe Guterres NASCIMENTO
In minutul 90, schimbare, iese atacant Adam NEMEC si intra Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Adam NEMEC
In minutul 90+2, schimbare, iese mijlocaș central Antun PALIĆ si intra Tha'er Fayed BAWAB
In minutul 90+7, CFR 1907 Cluj - Dinamo București, scor 0 - 3, gol din penalty transformat pentru Dinamo București de Claudiu Vasile BUMBA
In minutul 90+8, jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Tiago Jorge Oliveira LOPES a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. CFR 1907 Cluj ramane din minutul 90+8 in 10 jucatori.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Dinamo București.