Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui), Mihai Marius Marica (Bistrița)
Arbitru observator Ioan Onicaș (Zalău)
Observator Iulius Nemțeanu (Ghermănești)
Spectatori 600

Meciul din data 18.03.2017 dintre echipele ASA Târgu-Mureș si Concordia Chiajna se disputa in localitatea Târgu Mureș pe stadionul Trans-Sil. in fata a 600 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Cătălin Găman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui), Mihai Marius Marica (Bistrița).

ASA Târgu-Mureș: Bănel NICOLIȚĂ, Gabriel Stelian MUREŞAN, Gaston Xavier MENDY, Nicolás Martín GOROBSOV, Marius Marcel CONSTANTIN, Andrei Cosmin CIOLACU, Marius Cornel BÂTFOI, Konstantinos ROUGKALAS, Eduard PAP, Ciprian RUS, Javier VELAYOS Rodríguez si rezervele: Bogdan Mihai MOGA, Valentin Ionuț LEMNARU, Viorel FERFELEA, Emil Cosmin DICĂ, Cristian Marian BALGIU, Florent Pierre ANDRE, Tiberiu Claudiu PETRIŞ.

Concordia Chiajna: Daniel POPESCU, Robert Dumitru RĂDUCANU, Tiberiu Andrei SEREDIUC, Cristian Costel MELINTE, Ovidiu Nicolae HEREA, Raul Răzvan COSTIN, Cristian CIOBANU, Florin BEJAN, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Alexandru Cristian ALBU si rezervele: Daniel Dumitru ROGOVEANU, Florin Marian RĂSDAN, Valentin Dumitru MUNTEANU, Virgil Andrei DRĂGHIA, Marian CRISTESCU, Octavian Ronaldo DEACONU, Valentin Marius ALEXANDRU.

In minutul 07, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Robert Dumitru RĂDUCANU
In minutul 08, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN
In minutul 11, ASA Târgu-Mureș - Concordia Chiajna, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru ASA Târgu-Mureș de Gabriel Stelian MUREŞAN
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Raul Răzvan COSTIN si intra Florin Marian RĂSDAN
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Cristian CIOBANU si intra Valentin Dumitru MUNTEANU
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Marius Marcel CONSTANTIN
In minutul 60, schimbare, iese atacant Robert Dumitru RĂDUCANU si intra Valentin Marius ALEXANDRU
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Marius Cornel BÂTFOI
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Nicolás Martín GOROBSOV
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Florin Marian RĂSDAN
In minutul 70, schimbare, iese fundaș stânga Gaston Xavier MENDY si intra Emil Cosmin DICĂ
In minutul 76, jucatorul echipei Concordia Chiajna, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Concordia Chiajna ramane din minutul 76 in 10 jucatori.
In minutul 80, schimbare, iese atacant Marius Cornel BÂTFOI si intra Valentin Ionuț LEMNARU
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Valentin Marius ALEXANDRU (rezervă). In minutul 84 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si Concordia Chiajna, Concordia Chiajna reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Valentin Marius ALEXANDRU
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Andrei Cosmin CIOLACU (atacant). In minutul 87 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si Concordia Chiajna, scorul devine 2 - 1.
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș central Nicolás Martín GOROBSOV si intra Viorel FERFELEA
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Cristian Costel MELINTE

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa ASA Târgu-Mureș.

RĂDUCANU
07’ Robert RĂDUCANU
08’ Cristian BĂLGRĂDEAN
1 - 0 penalty Gabriel MUREȘAN 11’
45’ Ștefan BĂRBOIANU
46’ Raul COSTIN
Florin RĂSDAN
46’ Cristian CIOBANU
Valentin MUNTEANU
Marius CONSTANTIN 58’
60’ Robert RĂDUCANU
Valentin ALEXANDRU
Marius BÂTFOI 61’
Nicolás GOROBSOV 62’
68’ Florin RĂSDAN
Gaston MENDY
Emil DICĂ
70’
76’ Cristian BĂLGRĂDEAN
Marius BÂTFOI
Valentin LEMNARU
80’
1 - 1 84’ Valentin ALEXANDRU
87’ Valentin ALEXANDRU
2 - 1 Andrei CIOLACU 87’
Nicolás GOROBSOV
Viorel FERFELEA
89’
90+4’ Cristian MELINTE