Arbitri asistenţi Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe), Vlad Bârleanu (București)
Arbitru observator Marian Salomir (Cluj)
Observator Valer Șulea (Brașov)
Spectatori 1000

Meciul din data 05.04.2017 dintre echipele Gaz metan Mediaș si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz Metan. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Cătălin Găman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe), Vlad Bârleanu (București).

Gaz metan Mediaș: Jasmin TRTOVAC, Radu Neculai ZAHARIA, Ciprian Cătălin PETRE, Alexandru Doru GREAB, Alexandru MUNTEANU, ERIC de Oliveira Pereira, Iulian Lucian CRISTEA, Valentin Iulian CREȚU, Alexandru BUZIUC, Ionuț Arghir BUZEAN, Ovidiu Alexandru BIC si rezervele: Bernard Onanga ITOUA, Aymen TAHAR, Daniel SIKORSKI, Dario RUGAŠEVIĆ, Roberto ROMEO, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Alexandru Paul CURTEAN.

FC Politehnica Iași: Alexandru Teofil CIUCUR, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU, Daisuke Caumanday SATO, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Marius Ovidiu MIHALACHE, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Gabriel BOSOI, Bojan GOLUBOVIĆ, Vasile GHEORGHE, Branko GRAHOVAC si rezervele: Ionuț Cosmin VOICU, STÉNIO Nivaldo Matos dos SANTOS, Adrian Sabin MOLDOVAN, Milan MITIĆ, Mădălin Marius CIUCĂ, Alessandro CAPARCO, Andrei CRISTEA.

In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Alexandru Ilie RĂUŢĂ
In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, ERIC de Oliveira Pereira
In minutul 33, schimbare, iese mijlocaș stânga Ionuţ Constantin PANŢÂRU si intra Ionuț Cosmin VOICU
In minutul 45, Gaz metan Mediaș - FC Politehnica Iași, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru FC Politehnica Iași de Vasile GHEORGHE
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș central ERIC de Oliveira Pereira si intra Daniel SIKORSKI
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș stânga Ciprian Cătălin PETRE si intra Alexandru Paul CURTEAN
In minutul 67, schimbare, iese atacant Bojan GOLUBOVIĆ si intra Andrei CRISTEA
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Marius Ovidiu MIHALACHE
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Teofil CIUCUR si intra Milan MITIĆ
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Gabriel BOSOI
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU (mijlocaș central). In minutul 85 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si FC Politehnica Iași, scorul devine 0 - 2.
In minutul 86, schimbare, iese fundaș central Radu Neculai ZAHARIA si intra Aymen TAHAR
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Alexandru Paul CURTEAN

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa FC Politehnica Iași.

GOLUBOVIĆ
28’ Alexandru RĂUŢĂ
ERIC 29’
33’ Ionuţ PANŢÂRU
Ionuţ VOICU
0 - 1 45’ penalty Vasile GHEORGHE
ERIC
Daniel SIKORSKI
58’
Ciprian PETRE
Alexandru CURTEAN
58’
67’ Bojan GOLUBOVIĆ
Andrei CRISTEA
76’ Ovidiu MIHALACHE
78’ Alexandru CIUCUR