Arbitri asistenţi Iulian Radu (București), Stelian Slabu (Brașov)
Arbitru observator Florin Hîncu (Brașov)
Observator Viorel Anghelinei (Galați)
Spectatori 1100

Meciul din data 05.04.2017 dintre echipele FC Botoșani si FC Voluntari se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 1100 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Iulian Radu (București), Stelian Slabu (Brașov).

FC Botoșani: Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Gabriel Cristian VAŞVARI, Mihai ROMAN I, Nicolae Constantin MUȘAT, Olimpiu Vasile MORUȚAN, Benjamin Thomas KUKU, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Stelian Nicolae CUCU, Alberto COBREA, Andrei Andonie BURCĂ, Mihai Cătălin BORDEIANU si rezervele: Raul AVRAM, Răzvan TINCU, Sergiu Cristian POPOVICI, ENDRICK dos Santos Parafita, Róbert ELEK, Laurențiu Cosmin BUȘ, Lóránd Levente FÜLÖP.

FC Voluntari: Florin Dorin ACSINTE, Ionuț BALAUR, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Venelin FILIPOV, George Petruț GAVRILAŞ, Petre Daniel IVANOVICI, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Daniel Ionuț NOVAC, Doru POPADIUC, Hrvoje SPAHIJA, Mihai VODUŢ si rezervele: Andrei IONESCU, Dragoș BALAURU, Adrian Ionuț BĂLAN, Lucian Cristian CAZAN, Gabriel Mihai DEAC, Vasile MAFTEI, Sorin Mădălin TĂBĂCARIU.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Cătălin Gheorghiță GOLOFCA (mijlocaș stânga). In minutul 25 al partidei dintre FC Botoșani si FC Voluntari, FC Botoșani deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Ionuț BALAUR
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Benjamin Thomas KUKU
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș central Olimpiu Vasile MORUȚAN si intra Lóránd Levente FÜLÖP
In minutul 58, schimbare, iese extremă stânga Petre Daniel IVANOVICI si intra Gabriel Mihai DEAC
In minutul 67, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Gabriel Mihai DEAC. FC Voluntari va trebui sa trebui sa joace restul de 23 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 72, FC Botoșani - FC Voluntari, scor 2 - 0, gol din penalty transformat pentru FC Botoșani de Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 75, schimbare, iese atacant Mihai VODUŢ si intra Adrian Ionuț BĂLAN
In minutul 78, schimbare, iese atacant Benjamin Thomas KUKU si intra Róbert ELEK
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș dreapta Laurențiu Nicolae MARINESCU si intra Sorin Mădălin TĂBĂCARIU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Lóránd Levente FÜLÖP (rezervă). In minutul 81 al partidei dintre FC Botoșani si FC Voluntari, scorul devine 3 - 0.
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș stânga Cătălin Gheorghiță GOLOFCA si intra Laurențiu Cosmin BUȘ

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa FC Botoșani.

Bogdan UNGURUȘAN 29’
44’ Ionuț BALAUR
Thomas KUKU 44’
Olimpiu MORUȚAN
Lóránd FÜLÖP
55’
58’ Petre IVANOVICI
Gabriel Mihai DEAC
67’ Gabriel Mihai DEAC
2 - 0 penalty Gabriel VAȘVARI 72’
75’ Mihai VODUŢ
Adrian BĂLAN
Thomas KUKU
Robert ELEK
78’
78’ Laurențiu MARINESCU