Arbitru Andrei Florin Chivulete (București)
Arbitri asistenţi Mihai Marius Marica (Bistrița), Gero Szabo (Cluj)
Arbitru observator Zoltan Szekely (Baia Mare)
Observator Paul Mincu (București)
Spectatori 2.500

Meciul din data 08.04.2017 dintre echipele FC Politehnica Iași si FC Botoșani se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 2.500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Florin Chivulete (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mihai Marius Marica (Bistrița), Gero Szabo (Cluj).

FC Politehnica Iași: Ionuț Cosmin VOICU, Daisuke Caumanday SATO, Milan MITIĆ, Marius Ovidiu MIHALACHE, Branko GRAHOVAC, Vasile GHEORGHE, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Andrei CRISTEA, Gabriel BOSOI, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU, Alexandru ȚIGĂNAȘU si rezervele: STÉNIO Nivaldo Matos dos SANTOS, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Bojan GOLUBOVIĆ, Mădălin Marius CIUCĂ, Alessandro CAPARCO, Narcis Iulian BĂDIC.

FC Botoșani: Mihai ROMAN I, Gabriel Cristian VAŞVARI, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Sergiu Cristian POPOVICI, Benjamin Thomas KUKU, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Lóránd Levente FÜLÖP, Stelian Nicolae CUCU, Mihai Cătălin BORDEIANU, Andrei Andonie BURCĂ, Alberto COBREA si rezervele: Andrei Alexandru PATACHE, George Andrei MIRON, Andrei Mihai HERGHELIGIU, Călin Septimiu ALBUȚ, Laurențiu Cosmin BUȘ, Alin Ionuț CÂRSTOCEA, ENDRICK dos Santos Parafita.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU (mijlocaș ofensiv). In minutul 04 al partidei dintre FC Politehnica Iași si FC Botoșani, FC Politehnica Iași deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Gabriel BOSOI (mijlocaș dreapta). In minutul 25 al partidei dintre FC Politehnica Iași si FC Botoșani, scorul devine 2 - 0.
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Vasile GHEORGHE
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Mihai ROMAN I
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Alexandru ȚIGĂNAȘU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Lóránd Levente FÜLÖP si intra George Andrei MIRON
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Mihai Cătălin BORDEIANU si intra ENDRICK dos Santos Parafita
In minutul 56, schimbare, iese fundaș dreapta Ionuț Cosmin VOICU si intra Alexandru Ilie RĂUŢĂ
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Cătălin Gheorghiță GOLOFCA (mijlocaș stânga). In minutul 57 al partidei dintre FC Politehnica Iași si FC Botoșani, scorul devine 2 - 1.
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Andrei CRISTEA
In minutul 69, schimbare, iese fundaș central Stelian Nicolae CUCU si intra Laurențiu Cosmin BUȘ
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș central Milan MITIĆ si intra Bojan GOLUBOVIĆ
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru ȚIGĂNAȘU si intra Ionuţ Constantin PANŢÂRU
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Marius Ovidiu MIHALACHE
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Daisuke Caumanday SATO
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Sergiu Cristian POPOVICI

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa FC Politehnica Iași.

Vasile GHEORGHE 28’
28’ Mihai ROMAN
Cătălin ȘTEFĂNESCU 31’
Alexandru ŢIGĂNAŞU 44’
46’ Lóránd FÜLÖP
George MIRON
46’ Mihai BORDEIANU
ENDRICK
Ionuţ VOICU
Alexandru RĂUŢĂ
56’
2 - 1 57’ Cătălin GOLOFCA
Andrei CRISTEA 67’
69’ Stelian CUCU
Laurențiu BUȘ
Milan MITIĆ
Bojan GOLUBOVIĆ
69’
Alexandru ŢIGĂNAŞU
Ionuţ PANŢÂRU
74’
Ovidiu MIHALACHE 85’
Daisuke SATO 90+2’
90+4’ Bogdan UNGURUȘAN
90+4’ Sergiu POPOVICI