Arbitri asistenţi Marius Nicoară (DT Severin), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova)
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Dan Potocianu (Reșița)
Spectatori 200

Meciul din data 07.04.2017 dintre echipele Pandurii Târgu-Jiu si ACS Poli Timișoara se disputa in localitatea Drobeta Turnu Severin pe stadionul Municipal. in fata a 200 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Marius Nicoară (DT Severin), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova).

Pandurii Târgu-Jiu: Cătălin Florin HLISTEI, Olivian Laurențiu SURUGIU, Paul PĂCURAR, Samson NWABUEZE, Sergiu Dorin NEGRUȚ, Florin Ionuț ILIE, Dragoș Petruț FIRȚULESCU, Cornel Alexandru ENE, Ionuț Adrian CIOINAC, Sorin Marian BUȘU, Răzvan Marian STANCA si rezervele: Adelin Shiva PÂRCĂLABU, Laurențiu POPESCU, Dumitru IVAN, Yasin HAMED, Daniel Ionel STANA, Cristian Bogdan SÂRGHI, Ionuț Bogdan ZAINA.

ACS Poli Timișoara: Cristian Dorel SCUTARU, Cătălin George STRATON, Bogdan Adrian STRĂUȚ, Josip ŠOLJIĆ, Alexandru Adrian POPOVICI, Leopold NOVAK, Sebastian MAILAT, Octavian DRĂGHICI, Andrei Viorel ARTEAN, Cristian BĂRBUȚ, Gabriel CÂNU si rezervele: George Alexandru NEAGU, Harald FRIDRICH, Pedro HENRIQUE de Santana Almeida, Denis Grațian HARUŢ, Vasile Marius CURILEAC, Cristian BOCŞAN, Cosmin Marian BÂRNOI.

In minutul 05, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Dragoș Petruț FIRȚULESCU
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Cătălin Florin HLISTEI (mijlocaș dreapta). In minutul 25 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si ACS Poli Timișoara, Pandurii Târgu-Jiu deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 34, schimbare, iese atacant Octavian DRĂGHICI si intra George Alexandru NEAGU
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Samson NWABUEZE
In minutul 49, jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Samson NWABUEZE a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Pandurii Târgu-Jiu ramane din minutul 49 in 10 jucatori.
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Florin Ionuț ILIE
In minutul 51, schimbare, iese atacant Sergiu Dorin NEGRUȚ si intra Dumitru IVAN
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Sorin Marian BUȘU
In minutul 56, schimbare, iese fundaș stânga Leopold NOVAK si intra Pedro HENRIQUE de Santana Almeida
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Pedro HENRIQUE de Santana Almeida
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș central Olivian Laurențiu SURUGIU si intra Cristian Bogdan SÂRGHI
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cătălin Florin HLISTEI si intra Yasin HAMED
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Pedro HENRIQUE de Santana Almeida (rezervă). In minutul 70 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si ACS Poli Timișoara, ACS Poli Timișoara reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Cristian BĂRBUȚ (mijlocaș dreapta). In minutul 72 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si ACS Poli Timișoara, scorul devine 1 - 2.
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Josip ŠOLJIĆ
In minutul 84, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Cornel Alexandru ENE. Pandurii Târgu-Jiu va trebui sa trebui sa joace restul de 6 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 9 jucatori.
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Gabriel CÂNU (fundaș central). In minutul 86 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si ACS Poli Timișoara, scorul devine 1 - 3.
In minutul 87, schimbare, iese rezervă George Alexandru NEAGU si intra Cosmin Marian BÂRNOI
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Sebastian MAILAT
In minutul 90+8, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Gabriel CÂNU

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa ACS Poli Timișoara.

1 - 0 Cătălin Florin HLISTEI 25’
34’ Octavian DRĂGHICI
George NEAGU
Samson NWABUEZE 41’
Samson NWABUEZE 49’
Florin ILIE 50’
Sergiu NEGRUȚ
Dumitru IVAN
51’
Sorin BUŞU 53’
56’ Leopold NOVAK
Pedro HENRIQUE
59’ Pedro HENRIQUE
Olivian SURUGIU
Cristian SÂRGHI
62’
Cătălin Florin HLISTEI
Yasin HAMED
69’
1 - 1 70’ Pedro HENRIQUE
1 - 2 72’ Cristian BĂRBUȚ
80’ Josip ŠOLJIĆ
Cornel ENE 84’
1 - 3 86’ Gabriel CÂNU
87’ George NEAGU
Cosmin BÂRNOI
90’ Sebastian MAILAT