Arbitru Radu Petrescu (București)
Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Oradea), Bogdan Gheorghe (București)
Arbitru observator Zoltan Szekely (Baia Mare)
Observator Romulus Gabor (Hunedoara)

Meciul din data 14.05.2017 dintre echipele ACS Poli Timișoara si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinișanu. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Oradea), Bogdan Gheorghe (București).

ACS Poli Timișoara: Cătălin George STRATON, Bogdan Adrian STRĂUȚ, Adrian Florin POPARADU, Leopold NOVAK, Pedro HENRIQUE de Santana Almeida, Josip FUČEK, Gabriel CÂNU, Marius Marian CROITORU, Cristian BĂRBUȚ, Andrei Viorel ARTEAN, Alin Ioan ȘERONI si rezervele: Alexandru Adrian POPOVICI, George Alexandru NEAGU, Sebastian MAILAT, Cătălin Petre DOMAN, Vasile Marius CURILEAC, Octavian DRĂGHICI.

FC Politehnica Iași: Branko GRAHOVAC, Gabriel BOSOI, Lukács BŐLE, Mădălin Marius CIUCĂ, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Bojan GOLUBOVIĆ, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Daisuke Caumanday SATO, STÉNIO Nivaldo Matos dos SANTOS, Ionuț Cosmin VOICU, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU si rezervele: Alessandro CAPARCO, Alexandru Teofil CIUCUR, Andrei CRISTEA, Milan MITIĆ, Adrian Sabin MOLDOVAN, Ionuţ Constantin PANŢÂRU.

In minutul 07, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Cosmin Valentin FRĂSINESCU
In minutul 11, schimbare, iese mijlocaș defensiv Adrian Florin POPARADU si intra Sebastian MAILAT
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Alexandru Ilie RĂUŢĂ
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Lukács BŐLE (extremă dreapta). In minutul 42 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si FC Politehnica Iași, FC Politehnica Iași deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Josip FUČEK (mijlocaș dreapta). In minutul 48 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si FC Politehnica Iași, ACS Poli Timișoara reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Ionuț Cosmin VOICU
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș stânga Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU si intra Ionuţ Constantin PANŢÂRU
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș central STÉNIO Nivaldo Matos dos SANTOS si intra Alexandru Teofil CIUCUR
In minutul 62, schimbare, iese fundaș stânga Leopold NOVAK si intra George Alexandru NEAGU
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Daisuke Caumanday SATO
In minutul 73, schimbare, iese atacant Pedro HENRIQUE de Santana Almeida si intra Octavian DRĂGHICI
In minutul 76, schimbare, iese extremă dreapta Lukács BŐLE si intra Andrei CRISTEA
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Ionuţ Constantin PANŢÂRU

GOLUBOVIĆ
07’ Cosmin FRĂSINESCU
Adrian POPARADU
Sebastian MAILAT
11’
34’ Alexandru RĂUŢĂ
0 - 1 42’ Lukács BŐLE
1 - 1 Josip FUČEK 48’
51’ Ionuţ VOICU
54’ Cătălin ȘTEFĂNESCU