Arbitru Andrei Florin Chivulete (București)
Arbitri asistenţi Vlad Bârleanu (București), Florin Păunescu (Rm Vâlcea)
Arbitru observator Sorin Boca (Iași)
Observator Constantin Stătescu (București)
Spectatori 500

Meciul din data 21.05.2017 dintre echipele FC Voluntari si FC Botoșani se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. in fata a 500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Florin Chivulete (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vlad Bârleanu (București), Florin Păunescu (Rm Vâlcea).

FC Voluntari: Florin Dorin ACSINTE, Hrvoje SPAHIJA, Daniel Ionuț NOVAC, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Vasile MAFTEI, Petre Daniel IVANOVICI, Gabriel Mihai DEAC, Florin Lucian CERNAT, Lucian Cristian CAZAN, Adrian Ionuț BĂLAN, Dragoș BALAURU si rezervele: Mihai VODUŢ, Sorin Mădălin TĂBĂCARIU, Costin Romeo CURELEA, Alexandru Cătălin COMAN, Mircea Alexandru BORNESCU, Cosmin Florin ACHIM, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ.

FC Botoșani: George Andrei MIRON, Mihai Cătălin BORDEIANU, Alberto COBREA, Stelian Nicolae CUCU, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Benjamin Thomas KUKU, Sergiu Cristian POPOVICI, Mihai ROMAN I, Răzvan TINCU, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Gabriel Cristian VAŞVARI si rezervele: Laurențiu Cosmin BUȘ, Alin Ionuț CÂRSTOCEA, Andrei Mihai HERGHELIGIU, Olimpiu Vasile MORUȚAN, Nicolae Constantin MUȘAT, Andrei Alexandru PATACHE, Raul AVRAM.

In minutul 09, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Stelian Nicolae CUCU
In minutul 10, FC Voluntari - FC Botoșani, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru FC Voluntari de Florin Lucian CERNAT
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Hrvoje SPAHIJA
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Răzvan TINCU
In minutul 45, schimbare, iese mijlocaș central Florin Lucian CERNAT si intra Sorin Mădălin TĂBĂCARIU
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș dreapta Gabriel Mihai DEAC si intra Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Adrian Ionuț BĂLAN
In minutul 59, schimbare, iese atacant Benjamin Thomas KUKU si intra Andrei Mihai HERGHELIGIU
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 71, schimbare, iese extremă dreapta Mihai ROMAN I si intra Olimpiu Vasile MORUȚAN
In minutul 78, schimbare, iese fundaș central Stelian Nicolae CUCU si intra Laurențiu Cosmin BUȘ
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Laurențiu Nicolae MARINESCU
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Sorin Mădălin TĂBĂCARIU
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș defensiv Laurențiu Nicolae MARINESCU si intra Costin Romeo CURELEA
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Lucian Cristian CAZAN

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Voluntari.