Arbitri asistenţi Mihai Marius Marica (Bistrița), Alexandru Vodă (Alba Iulia)
Arbitru observator Ionel Popa (Pașcani)
Observator Romulus Chihaia (București)
Spectatori 300

Meciul din data 24.05.2017 dintre echipele ASA Târgu-Mureș si FC Voluntari se disputa in localitatea Târgu Mureș pe stadionul Trans-Sil. in fata a 300 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bârsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mihai Marius Marica (Bistrița), Alexandru Vodă (Alba Iulia).

ASA Târgu-Mureș: Eduard PAP, Marius Marcel CONSTANTIN, Carlos CHERTES, Răzvan Victor Florin DULAP, Nicolás Martín GOROBSOV, Gaston Xavier MENDY, Bănel NICOLIȚĂ, Mihai Vasile PETRA, Javier VELAYOS Rodríguez, Alexandru TUDOSE, Răzvan Sorin STOICA si rezervele: Cristian Marian BALGIU, Mirel Georgian BOLBOAŞĂ, Robert CANDREA, Viorel FERFELEA, Marvin SCHIEB, Tiberiu Claudiu PETRIŞ.

FC Voluntari: Mihai VODUŢ, Sorin Mădălin TĂBĂCARIU, Hrvoje SPAHIJA, Mircea Valentin LEASĂ, Petre Daniel IVANOVICI, Andrei IONESCU, Gabriel Mihai DEAC, Cosmin Florin ACHIM, Mircea Alexandru BORNESCU, Alexandru Cătălin COMAN, Costin Romeo CURELEA si rezervele: Marius Cătălin TUDORICĂ, Vasile Fernando MIHAI, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, George Petruț GAVRILAŞ.

In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Sorin Mădălin TĂBĂCARIU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Mihai Vasile PETRA si intra Tiberiu Claudiu PETRIŞ
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Răzvan Victor Florin DULAP si intra Marvin SCHIEB
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Petre Daniel IVANOVICI si intra Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Marius Marcel CONSTANTIN
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș stânga Gabriel Mihai DEAC si intra Vasile Fernando MIHAI
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ (rezervă). In minutul 64 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si FC Voluntari, FC Voluntari deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 75, schimbare, iese atacant Răzvan Sorin STOICA si intra Viorel FERFELEA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Vasile Fernando MIHAI (rezervă). In minutul 81 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si FC Voluntari, scorul devine 0 - 2.
In minutul 82, schimbare, iese atacant Costin Romeo CURELEA si intra Marius Cătălin TUDORICĂ

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa FC Voluntari.

CURELEA
44’ Sorin TĂBĂCARIU
Mihai PETRA
Tiberiu PETRIŞ
46’
Răzvan DULAP
Marvin SCHIEB
46’
46’ Petre IVANOVICI
Mihai CĂPĂȚÂNĂ
Marius CONSTANTIN 49’
61’ Gabriel Mihai DEAC