Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Oradea), Alexandru Cerei (Cluj)
Arbitru observator Zoltan Szekely (Baia Mare)
Observator Adrian Ionescu (București)
Spectatori 700

Meciul din data 23.05.2017 dintre echipele Gaz metan Mediaș si Concordia Chiajna se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz metan. in fata a 700 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Oradea), Alexandru Cerei (Cluj).

Gaz metan Mediaș: Radu Neculai ZAHARIA, Ovidiu Alexandru BIC, Alexandru BUZIUC, Valentin Iulian CREȚU, Alexandru Paul CURTEAN, Alexandru Doru GREAB, Akaki KHUBUTIA, Sabin Dănuț LUPU, Dario RUGAŠEVIĆ, Jasmin TRTOVAC, Alexandru MUNTEANU si rezervele: Ionuț Arghir BUZEAN, Cristian DANCI, Darius Dumitru OLARU, Ciprian Cătălin PETRE, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Daniel SIKORSKI, Răzvan Alin TRIF.

Concordia Chiajna: Patrice Emery Fongang FEUSSI, Florin BEJAN, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Marian CRISTESCU, Octavian Ronaldo DEACONU, Nicușor FOTA, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Ovidiu Nicolae HEREA, Milano KOENDERS, Valentin Dumitru MUNTEANU, Alexandru Cristian ALBU si rezervele: Valentin Marius ALEXANDRU, Raul Răzvan COSTIN, Alin DOBROSAVLEVICI, Virgil Andrei DRĂGHIA, Marius George PENA, Florin Marian RĂSDAN, Tiberiu Andrei SEREDIUC.

In minutul 20, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Milano KOENDERS
In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Florin BEJAN
In minutul 31, Gaz metan Mediaș - Concordia Chiajna, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru Gaz metan Mediaș de Alexandru Paul CURTEAN
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Valentin Iulian CREȚU
In minutul 37, schimbare, iese fundaș dreapta Patrice Emery Fongang FEUSSI si intra Raul Răzvan COSTIN
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Sabin Dănuț LUPU
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU
In minutul 51, schimbare, iese mijlocaș dreapta Marian CRISTESCU si intra Marius George PENA
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru Paul CURTEAN si intra Darius Dumitru OLARU
In minutul 69, jucatorul echipei Concordia Chiajna, Florin BEJAN a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Concordia Chiajna ramane din minutul 69 in 10 jucatori.
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Radu Neculai ZAHARIA
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru MUNTEANU si intra Ciprian Cătălin PETRE
In minutul 83, schimbare, iese extremă stânga Valentin Dumitru MUNTEANU si intra Valentin Marius ALEXANDRU
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș stânga Sabin Dănuț LUPU si intra Răzvan Alin TRIF
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Răzvan Alin TRIF (rezervă). In minutul 88 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Concordia Chiajna, scorul devine 2 - 0.
In minutul 90+1, Gaz metan Mediaș - Concordia Chiajna, scor 3 - 0, gol din penalty transformat pentru Gaz metan Mediaș de Darius Dumitru OLARU

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Gaz metan Mediaș.

HEREA
20’ Milano KOENDERS
23’ Florin BEJAN
1 - 0 penalty Alexandru CURTEAN 31’
Valentin CREȚU 35’
37’ Patrice FEUSSI
Raul COSTIN
Sabin Dănuț LUPU 40’
40’ Răzvan GRĂDINARU
51’ Marian CRISTESCU
Marius PENA
Alexandru CURTEAN
Darius OLARU
65’
69’ Florin BEJAN
Radu ZAHARIA 72’
Alexandru MUNTEANU
Ciprian PETRE
77’
83’ Valentin MUNTEANU