Arbitri asistenţi Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Daniel Mitruți (Craiova)
Arbitru observator Laszlo Sajtos (Sibiu)
Observator Mircea Călin (București)
Spectatori 2.000

Meciul din data 29.05.2017 dintre echipele Concordia Chiajna si FC Botoșani se disputa in localitatea Chiajna pe stadionul Concordia. in fata a 2.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Daniel Mitruți (Craiova).

Concordia Chiajna: Marius George PENA, Milano KOENDERS, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Ovidiu Nicolae HEREA, Nicușor FOTA, Alin DOBROSAVLEVICI, Octavian Ronaldo DEACONU, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Raul Răzvan COSTIN, Alexandru Cristian ALBU, Tiberiu Andrei SEREDIUC si rezervele: Virgil Andrei DRĂGHIA, Valentin Dumitru MUNTEANU, Daniel Dumitru ROGOVEANU, Cristian Costel MELINTE, Marian CRISTESCU, Valentin Marius ALEXANDRU, Florin Marian RĂSDAN.

FC Botoșani: Mihai Cătălin BORDEIANU, Răzvan TINCU, Nicolae Constantin MUȘAT, Olimpiu Vasile MORUȚAN, Andrei Mihai HERGHELIGIU, Stelian Nicolae CUCU, Alin Ionuț CÂRSTOCEA, Lóránd Levente FÜLÖP, Andrei Andonie BURCĂ, Laurențiu Cosmin BUȘ, Alberto COBREA si rezervele: Gabriel Cristian VAŞVARI, Andrei Alexandru PATACHE, George Andrei MIRON, Claudiu JUNCĂNARU, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, ENDRICK dos Santos Parafita, Călin Septimiu ALBUȚ.

In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Stelian Nicolae CUCU
In minutul 45, Concordia Chiajna - FC Botoșani, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru FC Botoșani de Andrei Mihai HERGHELIGIU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Tiberiu Andrei SEREDIUC si intra Marian CRISTESCU
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Stelian Nicolae CUCU si intra George Andrei MIRON
In minutul 48, schimbare, iese atacant Ovidiu Nicolae HEREA si intra Valentin Dumitru MUNTEANU
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Marian CRISTESCU (rezervă). In minutul 56 al partidei dintre Concordia Chiajna si FC Botoșani, Concordia Chiajna reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș ofensiv Olimpiu Vasile MORUȚAN si intra Gabriel Cristian VAŞVARI
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Valentin Dumitru MUNTEANU (rezervă). In minutul 61 al partidei dintre Concordia Chiajna si FC Botoșani, scorul devine 2 - 1.
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș defensiv Alin Ionuț CÂRSTOCEA si intra Cătălin Gheorghiță GOLOFCA
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Alin DOBROSAVLEVICI
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Octavian Ronaldo DEACONU
In minutul 79, schimbare, iese fundaș dreapta Milano KOENDERS si intra Cristian Costel MELINTE
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Marius George PENA

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Concordia Chiajna.