Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Vlad Bârleanu (București)
Arbitru observator Adrian Vidan (București)
Observator Marian Ivan (Brașov)
Spectatori 5038

Meciul din data 09.08.2017 dintre echipele Steaua București si CSM Politehnica Iași se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 5038 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Călin (Ștefănești - Ag) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Vlad Bârleanu (București).

Steaua București: Florin Lucian TĂNASE, Doru Mihai PINTILII, Florin Constantin NIȚĂ, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Marko MOMČILOVIĆ, Dennis MAN, Ionuț Justinian LARIE, Denis ALIBEC, Mihai Alexandru BĂLAȘA, Gabriel Nicolae ENACHE si rezervele: Ovidiu Marian POPESCU, Robert GRECU, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Vlad Alexandru ACHIM, Daniel BENZAR, FILIPE Andrade TEIXEIRA.

CSM Politehnica Iași: Narcis Iulian BĂDIC, Marius CHELARU, Ionuț Adrian CIOINAC, Andrei CRISTEA, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Ivan KELAVA, Pedro MENDES, PLATINI, Kamer QAKA, Andrei Dumitru SIN, Tiago ALMEIDA si rezervele: Danu SPĂTARU, Vlad Andrei DANALE, Luwagga William KIZITO, Aleksei KOȘELEV, Andu Marian MOISI, Ionuţ Constantin PANŢÂRU.

GOOOL! Gol marcat pentru CSM Politehnica Iași de PLATINI (mijlocaș central). In minutul 09 al partidei dintre Steaua București si CSM Politehnica Iași, CSM Politehnica Iași deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 18, cartonas galben primit de jucatorul echipei CSM Politehnica Iași, Kamer QAKA
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Florin Lucian TĂNASE si intra Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Doru Mihai PINTILII si intra FILIPE Andrade TEIXEIRA
In minutul 55, Steaua București - CSM Politehnica Iași, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru Steaua București de Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 65, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra Luwagga William KIZITO
In minutul 69, schimbare, iese Cătălin Gheorghiță GOLOFCA si intra Daniel BENZAR
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș defensiv Kamer QAKA si intra Andu Marian MOISI
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș central PLATINI si intra Danu SPĂTARU
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei CSM Politehnica Iași, Marius CHELARU
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Steaua București, Florin Constantin NIȚĂ
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei CSM Politehnica Iași, Danu SPĂTARU
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei CSM Politehnica Iași, Tiago ALMEIDA

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 1 - 1.