Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj), Iulian Radu (București)
Arbitru observator Florin Hîncu (Brașov)
Observator Aurel Beldeanu (Craiova)
Spectatori 1000

Meciul din data 22.09.2017 dintre echipele CS Universitatea Craiova si FC Voluntari se disputa in localitatea Drobeta Turnu Severin pe stadionul Municipal. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj), Iulian Radu (București).

CS Universitatea Craiova: TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA, Mihaiță Alexandru ROMAN, Alexandru MATEIU, Ivan MARTIĆ, GUSTAVO Di Mauro Vagenin, Nicolae CALANCEA, Marius Ionuț BRICEAG, Vladimir Ionuţ SCRECIU, Hrvoje SPAHIJA, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ si rezervele: Miodrag MITROVIĆ, Renato KELIĆ, Radoslav Bonchev DIMITROV, Cristian BĂRBUȚ, Lucian BUZAN, Andrei BURLACU, Nicuşor Silviu BANCU.

FC Voluntari: Daniel Ionuț NOVAC, Ionuț BALAUR, Dragoș BALAURU, Gabriel Mihai DEAC, Venelin FILIPOV, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Mihai Cristian POPESCU, Adelin Shiva PÂRCĂLABU, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Alexandru TUDORIE, Florin Dorin ACSINTE si rezervele: Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Costin LAZĂR, Mircea Valentin LEASĂ, Răzvan Gabriel PETRARIU, Doru POPADIUC, Andrei TRANDAFIRESCU.

In minutul 02, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Venelin FILIPOV
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Vladimir Ionuţ SCRECIU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Alexandru TUDORIE (atacant). In minutul 56 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si FC Voluntari, FC Voluntari deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 58, schimbare, iese fundaș dreapta Hrvoje SPAHIJA si intra Andrei BURLACU
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș stânga Marius Ionuț BRICEAG si intra Nicuşor Silviu BANCU
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru Mihail BĂLUŢĂ (extremă stânga). In minutul 69 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si FC Voluntari, CS Universitatea Craiova reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș dreapta Gabriel Mihai DEAC si intra Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș stânga Adelin Shiva PÂRCĂLABU si intra Doru POPADIUC
In minutul 80, schimbare, iese extremă dreapta GUSTAVO Di Mauro Vagenin si intra Cristian BĂRBUȚ
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș central Laurențiu Nicolae MARINESCU si intra Costin LAZĂR
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Laurențiu Nicolae MARINESCU
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Alexandru Ilie RĂUŢĂ

TUDORIE
02’ Venelin FILIPOV
Vladimir SCRECIU 42’
0 - 1 56’ Alexandru TUDORIE
Hrvoje SPAHIJA
Andrei BURLACU
58’
Marius BRICEAG
Nicuşor BANCU
68’
1 - 1 Alexandru BĂLUȚĂ 69’
70’ Gabriel Mihai DEAC
Mihai CĂPĂȚÂNĂ
75’ Adelin PÂRCĂLABU
Doru POPADIUC
Vagenin GUSTAVO
Cristian BĂRBUȚ
80’
87’ Laurențiu MARINESCU
Costin LAZĂR
90+1’ Alexandru RĂUŢĂ