Data disputării 20.10.2017 - 18:00
Stadion Gaz metan
Localitatea Mediaș
Arbitru Andrei Antonie (București)
Arbitri asistenţi Marius Nicoară (DT Severin), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Dan Potocianu (Reșița)
Spectatori 300

Meciul din data 20.10.2017 dintre echipele Gaz metan Mediaș si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz metan. in fata a 300 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Antonie (București) impreuna cu arbitrii asistenti Marius Nicoară (DT Severin), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus).

Gaz metan Mediaș: Roberto ROMEO, Filip ŽDERIĆ, Ionuț NEAGU II, Laurențiu Ionuț MANOLE, Fabian LOKAJ, Akaki KHUBUTIA, Emmerick DE VRIESE, Nasser CHAMED, Ovidiu Alexandru BIC, Cristian Bogdan SÂRGHI, Alexandru Doru GREAB si rezervele: Olivian Laurențiu SURUGIU, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Darius Dumitru OLARU, Milan MITIĆ, Bojan GOLUBOVIĆ, Cristian DANCI, Alexandru Paul CURTEAN.

FC Politehnica Iași: Marius Ovidiu MIHALACHE, Ionuț Adrian CIOINAC, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Joálisson SANTOS Oliveira, Ivan KELAVA, Pedro Amando Rafael MENDES, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Kamer QAKA, Andrei Dumitru SIN, Narcis Iulian BĂDIC si rezervele: Salim CISSÉ, Vlad Andrei DANALE, Aleksei KOȘELEV, Andu Marian MOISI, Danu SPĂTARU, Alexandru VREMEA, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU.

In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Fabian LOKAJ
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Pedro Amando Rafael MENDES (mijlocaș defensiv). In minutul 37 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si FC Politehnica Iași, FC Politehnica Iași deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Ionuț NEAGU II
In minutul 46, schimbare, iese fundaș stânga Emmerick DE VRIESE si intra Alexandru Paul CURTEAN
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș stânga Nasser CHAMED si intra Bojan GOLUBOVIĆ
In minutul 61, schimbare, iese fundaș central Cristian Bogdan SÂRGHI si intra Cristian DANCI
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Joálisson SANTOS Oliveira
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș dreapta Luís Carlos Almada Soares PLATINI si intra Danu SPĂTARU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Joálisson SANTOS Oliveira (atacant). In minutul 81 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si FC Politehnica Iași, scorul devine 0 - 2.
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Roberto ROMEO
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Narcis Iulian BĂDIC
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș stânga Ionuţ Constantin PANŢÂRU si intra Vlad Andrei DANALE
In minutul 90+1, schimbare, iese atacant Joálisson SANTOS Oliveira si intra Salim CISSÉ
In minutul 90+3, jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Fabian LOKAJ a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Gaz metan Mediaș ramane din minutul 90+3 in 10 jucatori.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa FC Politehnica Iași.