Arbitru Andrei Florin Chivulete (București)
Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Marius Nicoară (DT Severin)
Arbitru observator Liviu Ciubotariu (Galați)
Observator Mircea Călin (București)
Spectatori 1000

Meciul din data 03.02.2018 dintre echipele FC Voluntari si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Florin Chivulete (București) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Marius Nicoară (DT Severin).

FC Voluntari: Daniel Ionuț NOVAC, Marian PLEAȘCĂ, Ionuț BALAUR, Răzvan Gabriel PETRARIU, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Petre Daniel IVANOVICI, Adrian Ionuț BĂLAN, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Cosmin Florin ACHIM, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Adelin Shiva PÂRCĂLABU si rezervele: Costin LAZĂR, Mircea Valentin LEASĂ, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Florin Lucian CERNAT, Lucian Cristian CAZAN, Dragoș BALAURU, Adrian Ionuț VOICU.

FC Politehnica Iași: Andrei Dumitru SIN, Kamer QAKA, Narcis Iulian BĂDIC, Marius Ovidiu MIHALACHE, Aleksei KOȘELEV, Joálisson SANTOS Oliveira, Andrei CRISTEA, Ionuț Adrian CIOINAC, Marius CHELARU, Gabriel BOSOI, Luís Carlos Almada Soares PLATINI si rezervele: Alexandru Florian ZAHARIA, Luwagga William KIZITO, Salim CISSÉ, Mădălin Licuţă MIHĂESCU, Ionuţ Constantin PANŢÂRU.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Gabriel BOSOI (fundaș stânga). In minutul 28 al partidei dintre FC Voluntari si FC Politehnica Iași, FC Politehnica Iași deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Andrei Dumitru SIN (mijlocaș dreapta). In minutul 33 al partidei dintre FC Voluntari si FC Politehnica Iași, scorul devine 0 - 2.
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Andrei Dumitru SIN
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Ionuț Adrian CIOINAC
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Cosmin Florin ACHIM
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Kamer QAKA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Narcis Iulian BĂDIC (fundaș dreapta). In minutul 44 al partidei dintre FC Voluntari si FC Politehnica Iași, scorul devine 0 - 3.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Daniel Ionuț NOVAC si intra Adrian Ionuț VOICU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Marius CHELARU (mijlocaș defensiv). In minutul 49 al partidei dintre FC Voluntari si FC Politehnica Iași, scorul devine 0 - 4.
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș stânga Petre Daniel IVANOVICI si intra Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Adrian Ionuț BĂLAN
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș dreapta Andrei Dumitru SIN si intra Alexandru Florian ZAHARIA
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș defensiv Kamer QAKA si intra Mădălin Licuţă MIHĂESCU
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș central Laurențiu Nicolae MARINESCU si intra Florin Lucian CERNAT
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș defensiv Marius CHELARU si intra Ionuţ Constantin PANŢÂRU

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 0 pentru echipa FC Politehnica Iași.