0 - 1

CSM Politehnica Iași - Viitorul Constanța - 24.02.2018 English version
Data disputării 24.02.2018 - 19:45
Arbitru Ovidiu Hațegan (Arad)
Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava)
Arbitru observator Patrițiu Abrudan (Cluj)
Observator Eduard Alexandru (Ploiești)
Spectatori 6000

Meciul din data 24.02.2018 dintre echipele FC Politehnica Iași si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 6000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava).

FC Politehnica Iași: Vitalijs JAGODINSKIS, Kamer QAKA, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Joálisson SANTOS Oliveira, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Salim CISSÉ, Ionuț Adrian CIOINAC, Narcis Iulian BĂDIC, Gabriel BOSOI, Denis RUSU si rezervele: Mădălin Licuţă MIHĂESCU, Pedro Amando Rafael MENDES, Luwagga William KIZITO, Ivan KELAVA, Bogdan Cătălin GAVRILĂ, Marius CHELARU, Alexandru Florian ZAHARIA.

Viitorul Constanța: Bogdan Ionuț ŢÂRU, Bradley DE NOOIJER, Ionuț Daniel VÂNĂ, Tudor Cristian BĂLUȚĂ, Aurelian Ionuț CHIȚU, Alexandru CICÂLDĂU, Valentin Alexandru COJOCARU, Cristian George GANEA, Sebastian MLADEN, Robert George HODOROGEA, Ianis HAGI si rezervele: Árpád Ors György TORDAI, Virgil Eugen GHIȚĂ, Andrei Virgil CIOBANU, Doru Adrian DUMITRESCU, Cristian GAVRA, Alexandru MĂŢAN, Mailson Duarte Lopes.

GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Aurelian Ionuț CHIȚU (extremă stânga). In minutul 14 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Viitorul Constanța, Viitorul Constanța deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 26, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Ionuț Adrian CIOINAC
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Cosmin Valentin FRĂSINESCU
In minutul 45+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bradley DE NOOIJER
In minutul 46, schimbare, iese fundaș stânga Bradley DE NOOIJER si intra Andrei Virgil CIOBANU
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Gabriel BOSOI
In minutul 51, schimbare, iese atacant Salim CISSÉ si intra Luwagga William KIZITO
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Ionuț Daniel VÂNĂ
In minutul 64, schimbare, iese fundaș central Vitalijs JAGODINSKIS si intra Pedro Amando Rafael MENDES
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Robert George HODOROGEA
In minutul 78, schimbare, iese extremă dreapta Ionuț Daniel VÂNĂ si intra Doru Adrian DUMITRESCU
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Joálisson SANTOS Oliveira
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Kamer QAKA
In minutul 86, schimbare, iese atacant Ianis HAGI si intra Virgil Eugen GHIȚĂ
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș ofensiv Joálisson SANTOS Oliveira si intra Bogdan Cătălin GAVRILĂ

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Viitorul Constanța.

Cosmin FRĂSINESCU 37’
45+2’ Bradley DE NOOIJER
46’ Bradley DE NOOIJER
Andrei CIOBANU
Gabriel BOSOI 51’
Salim CISSE
Luwagga KIZITO
51’
52’ Ionuț VÂNĂ
Vitalijs JAGODINSKIS
Pedro MENDES
64’
66’ Robert HODOROGEA