Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui)
Arbitru observator Alexandru Deaconu (București)
Observator Cătălin Cursaru (Ploiești)
Spectatori 2500

Meciul din data 24.02.2018 dintre echipele Astra Giurgiu si Dinamo București se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 2500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui).

Astra Giurgiu: Takayuki SETO, Risto RADUNOVIĆ, Piotr POLCZAK, Filip MRZLJAK, Florentin MATEI, Plamen Ivanov ILIEV, ERICO Constantino da Silva, Laurențiu Cosmin BUȘ, Claudiu BELU-IORDACHE, Silviu BALAURE, Urko Mateos VERA si rezervele: Valentin GHEORGHE, Romario Răzvan MOISE, David Beniamin LAZAR, Alexandru Adrian DANDEA, Florin BEJAN, Anatole Bertrand ABANG, Alexandru Constantin STAN.

Dinamo București: José Antonio ROMERA Navarro, Gabriel Andrei TORJE, Dan Nicolae NISTOR, Daniel Iliuță POPA, Mihai Cristian POPESCU, Ivan PEŠIĆ, Vlad Alexandru OLTEANU, Diogo Ferreira SALOMÃO, Jaime Manuel PENEDO Cano, May Sphiwe MAHLANGU, Luka MARIĆ si rezervele: Antun PALIĆ, Aitor MONROY Rueda, Robert Marian MOLDOVEANU, Sergiu Cătălin HANCA, Giorgos KATSIKAS, Alin DUDEA, Laurențiu Constantin BRĂNESCU.

In minutul 11, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Gabriel Andrei TORJE
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Florentin MATEI (mijlocaș central). In minutul 25 al partidei dintre Astra Giurgiu si Dinamo București, Astra Giurgiu deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Silviu BALAURE
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Laurențiu Cosmin BUȘ
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Diogo Ferreira SALOMÃO si intra Antun PALIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Silviu BALAURE (mijlocaș dreapta). In minutul 57 al partidei dintre Astra Giurgiu si Dinamo București, scorul devine 2 - 0.
In minutul 60, schimbare, iese atacant Urko Mateos VERA si intra Anatole Bertrand ABANG
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș dreapta Gabriel Andrei TORJE si intra Sergiu Cătălin HANCA
In minutul 61, schimbare, iese fundaș stânga Vlad Alexandru OLTEANU si intra Robert Marian MOLDOVEANU
In minutul 63, schimbare, iese Sergiu Florin BUȘ si intra Alexandru Adrian DANDEA
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș dreapta Silviu BALAURE si intra Valentin GHEORGHE

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Astra Giurgiu.

SALOMÃO
11’ Gabriel TORJE
1 - 0 Florentin MATEI 25’
Silviu BALAURE 27’
Laurențiu BUȘ 45’
46’ Diogo Ferreira SALOMÃO