Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui)
Arbitru observator Cornel Sorescu (Pitești)
Observator Dan Potocianu (Reșița)
Spectatori 8753

Meciul din data 11.03.2018 dintre echipele Fotbal Club FCSB si Viitorul Constanța se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 8753 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui).

Fotbal Club FCSB: Florin Lucian TĂNASE, Doru Mihai PINTILII, Bogdan PLANIĆ, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Marko MOMČILOVIĆ, Dennis MAN, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Constantin Valentin BUDESCU, Romario Sandu BENZAR si rezervele: FILIPE Andrade TEIXEIRA, Ovidiu Marian POPESCU, Florinel Teodor COMAN, Lucian Ionuț FILIP, Mihai Alexandru BĂLAȘA, Denis ALIBEC, Andrei Daniel VLAD.

Viitorul Constanța: Bogdan Ionuț ŢÂRU, Ianis HAGI, Robert George HODOROGEA, Doru Adrian DUMITRESCU, Cristian George GANEA, Valentin Alexandru COJOCARU, Andrei Virgil CIOBANU, Alexandru CICÂLDĂU, Aurelian Ionuț CHIȚU, Tudor Cristian BĂLUȚĂ, Sebastian MLADEN si rezervele: Árpád Ors György TORDAI, Tiberiu Ionuț CĂPUȘĂ, Mailson Duarte Lopes, Alexandru MĂŢAN, Virgil Eugen GHIȚĂ, Cristian GAVRA, Denis DRĂGUȘ.

In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Dennis MAN
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Constantin Valentin BUDESCU (mijlocaș central). In minutul 32 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Viitorul Constanța, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Marko MOMČILOVIĆ (fundaș central). In minutul 39 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Viitorul Constanța, scorul devine 2 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Doru Adrian DUMITRESCU si intra Denis DRĂGUȘ
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Doru Mihai PINTILII si intra Ovidiu Marian POPESCU
In minutul 62, schimbare, iese extremă dreapta Aurelian Ionuț CHIȚU si intra Alexandru MĂŢAN
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Dragoş Ionuţ NEDELCU
In minutul 65, schimbare, iese atacant Harlem-Eddy GNOHÉRÉ si intra Denis ALIBEC
In minutul 68, schimbare, iese extremă stânga Andrei Virgil CIOBANU si intra Tiberiu Ionuț CĂPUȘĂ
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Sebastian MLADEN (fundaș dreapta). In minutul 75 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Viitorul Constanța, scorul devine 2 - 1.
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș stânga Florin Lucian TĂNASE si intra FILIPE Andrade TEIXEIRA
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Ianis HAGI

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Fotbal Club FCSB.