Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Mihai Marius Marica (Bistrița)
Arbitru observator Nicolae Grigorescu (Timișoara)
Observator Marian Ivan (Brașov)
Spectatori 16000

Meciul din data 10.03.2018 dintre echipele CS Universitatea Craiova si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Ion Oblemenco. in fata a 16000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Mihai Marius Marica (Bistrița).

CS Universitatea Craiova: Răzvan Ștefan POPA, Hristo Evtimov ZLATINSKI, Marius Ionuț BRICEAG, Cristian BĂRBUȚ, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA, ANDRÉ Filipe Bernardes SANTOS, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Miodrag MITROVIĆ, GUSTAVO Di Mauro Vagenin, Renato KELIĆ, Ivan MARTIĆ si rezervele: Radoslav Bonchev DIMITROV, Nicolae CALANCEA, Vladimir Ionuţ SCRECIU, Andrei BURLACU, Apostol Aleksandrov POPOV, Alexandru MATEIU, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ.

Astra Giurgiu: Urko Mateos VERA, Florin BEJAN, Alexandru Constantin STAN, Takayuki SETO, Filip MRZLJAK, Florentin MATEI, Plamen Ivanov ILIEV, Valentin GHEORGHE, ERICO Constantino da Silva, Claudiu BELU-IORDACHE, Laurențiu Cosmin BUȘ si rezervele: Risto RADUNOVIĆ, Romario Răzvan MOISE, David Beniamin LAZAR, Sebastian CULDA, Alexandru Adrian DANDEA, Ionuţ Ciprian BICEANU, Anatole Bertrand ABANG.

In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Marius Ionuț BRICEAG
In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Renato KELIĆ
In minutul 53, schimbare, iese extremă dreapta Cristian BĂRBUȚ si intra Alexandru Mihail BĂLUŢĂ
In minutul 66, schimbare, iese atacant Urko Mateos VERA si intra Anatole Bertrand ABANG
In minutul 75, schimbare, iese atacant GUSTAVO Di Mauro Vagenin si intra Andrei BURLACU
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș central ANDRÉ Filipe Bernardes SANTOS si intra Alexandru MATEIU
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru Ionuț MITRIŢĂ (extremă stânga). In minutul 82 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Astra Giurgiu, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș defensiv Takayuki SETO si intra Romario Răzvan MOISE
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Romario Răzvan MOISE
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Claudiu BELU-IORDACHE
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș dreapta Valentin GHEORGHE si intra Sebastian CULDA
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Ivan MARTIĆ

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

Alexandru BĂLUȚĂ
53’
66’ Urko Mateos VERA
Anatole ABANG
Vagenin GUSTAVO
Andrei BURLACU
75’
ANDRÉ SANTOS
Alexandru MATEIU
80’
1 - 0 Alexandru MITRIȚĂ 82’
83’ Takayuki SETO
Romario MOISE
86’ Romario MOISE
88’ Claudiu BELU-IORDACHE
88’ Valentin V. GHEORGHE