Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Marius Nicoară (DT Severin)
Arbitru observator Marian Salomir (Cluj)
Observator Cătălin Popa (Vaslui)
Spectatori 1000

Meciul din data 26.04.2018 dintre echipele FC Politehnica Iași si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bîrsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Marius Nicoară (DT Severin).

FC Politehnica Iași: Joálisson SANTOS Oliveira, Denis RUSU, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Marius Ovidiu MIHALACHE, Vitalijs JAGODINSKIS, Andrei CRISTEA, Ionuț Adrian CIOINAC, Marius CHELARU, Andrei Dumitru SIN, Kamer QAKA, Alexandru Florian ZAHARIA si rezervele: Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Mădălin Licuţă MIHĂESCU, Pedro Amando Rafael MENDES, Luwagga William KIZITO, Ivan KELAVA, Vlad Andrei DANALE, Bogdan Cătălin GAVRILĂ.

Astra Giurgiu: Piotr POLCZAK, Alexandru Constantin STAN, Urko Mateos VERA, Filip MRZLJAK, Risto RADUNOVIĆ, Takayuki SETO, Florentin MATEI, Plamen Ivanov ILIEV, ERICO Constantino da Silva, Florin BEJAN, Silviu BALAURE si rezervele: David Beniamin LAZAR, Romario Răzvan MOISE, Laurențiu Cosmin BUȘ, Valentin GHEORGHE, Mihai Ionuț BUTEAN, Ionuţ Ciprian BICEANU, Claudiu BELU-IORDACHE.

GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Florentin MATEI (extremă stânga). In minutul 07 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Astra Giurgiu, Astra Giurgiu deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 36, schimbare, iese fundaș stânga Marius CHELARU si intra Vlad Andrei DANALE
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Kamer QAKA
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Kamer QAKA si intra Mădălin Licuţă MIHĂESCU
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Florentin MATEI
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Filip MRZLJAK
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș dreapta Luís Carlos Almada Soares PLATINI si intra Luwagga William KIZITO
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Joálisson SANTOS Oliveira
In minutul 73, schimbare, iese extremă stânga Florentin MATEI si intra Laurențiu Cosmin BUȘ
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Laurențiu Cosmin BUȘ (rezervă). In minutul 75 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Astra Giurgiu, scorul devine 0 - 2.
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Takayuki SETO (mijlocaș central). In minutul 79 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Astra Giurgiu, scorul devine 0 - 3.
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Constantin STAN si intra Claudiu BELU-IORDACHE
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Luwagga William KIZITO
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș central Filip MRZLJAK si intra Ionuţ Ciprian BICEANU
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Andrei CRISTEA

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Astra Giurgiu.