Arbitru Robert George Dumitru (Sf Gheorghe)
Arbitri asistenţi Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe), Gabriel Bârjac (Zalău)
Arbitru observator Zoltan Szekely (Baia Mare)
Observator Romulus Gabor (Hunedoara)
Spectatori 300

Meciul din data 12.03.2018 dintre echipele Dinamo București si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 300 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Robert George Dumitru (Sf Gheorghe) impreuna cu arbitrii asistenti Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe), Gabriel Bârjac (Zalău).

Dinamo București: Mihai Cristian POPESCU, Daniel Iliuță POPA, Ivan PEŠIĆ, Vlad Alexandru OLTEANU, Dan Nicolae NISTOR, Jaime Manuel PENEDO Cano, May Sphiwe MAHLANGU, Giorgos KATSIKAS, José Antonio ROMERA Navarro, Diogo Ferreira SALOMÃO, Gabriel Andrei TORJE si rezervele: Robert Marian MOLDOVEANU, Constantin NICA, Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO, Aitor MONROY Rueda, Alin DUDEA, Laurențiu Nicolae CORBU.

Gaz metan Mediaș: Diogo ROSADO, Cristian Bogdan SÂRGHI, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Mario Junior RONDÓN Fernández, Sergiu Cristian POPOVICI, Darius Dumitru OLARU, Ionuț NEAGU II, Sokratis FYTANIDIS, David CAIADO Dias, Sorin Marian BUȘU, Iulian Lucian CRISTEA si rezervele: Paul Ovidiu PÂRVULESCU, Andrei Costin TÂRCOVEANU, Roberto ROMEO, Alexandru Doru GREAB, JOÃO DIOGO Gomes de Freitas, Nasser CHAMED, ELY Ernesto Lopes FERNANDES.

GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Ivan PEŠIĆ (mijlocaș central). In minutul 35 al partidei dintre Dinamo București si Gaz metan Mediaș, Dinamo București deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș central Diogo ROSADO si intra Paul Ovidiu PÂRVULESCU
In minutul 58, schimbare, iese extremă stânga David CAIADO Dias si intra Nasser CHAMED
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș central Ivan PEŠIĆ si intra Aitor MONROY Rueda
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Mihai Cristian POPESCU (fundaș central). In minutul 74 al partidei dintre Dinamo București si Gaz metan Mediaș, scorul devine 2 - 0.
In minutul 77, schimbare, iese fundaș central Sokratis FYTANIDIS si intra Roberto ROMEO
In minutul 80, schimbare, iese atacant Daniel Iliuță POPA si intra Robert Marian MOLDOVEANU
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș stânga Diogo Ferreira SALOMÃO si intra Laurențiu Nicolae CORBU
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Robert Marian MOLDOVEANU (rezervă). In minutul 90+3 al partidei dintre Dinamo București si Gaz metan Mediaș, scorul devine 3 - 0.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Dinamo București.

1 - 0 Ivan PEŠIĆ 35’
58’ Diogo ROSADO
Paul PÂRVULESCU
58’ David CAIADO
Nasser CHAMED
Ivan PEŠIĆ
Aitor MONROY
71’
2 - 0 Mihai Cristian POPESCU 74’
77’ Sokratis FYTANIDIS