Data disputării 14.04.2018 - 20:45
Stadion Ion Oblemenco
Localitatea Craiova
Arbitru Radu Petrescu (București)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Mircea Mihail Grigoriu (București)
Arbitru observator Dan Victor Berbecaru (Rm Vâlcea)
Observator Cătălin Cursaru (Ploiești)
Spectatori 10000

Meciul din data 14.04.2018 dintre echipele CS Universitatea Craiova si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Ion Oblemenco. in fata a 10000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Mircea Mihail Grigoriu (București).

CS Universitatea Craiova: Hristo Evtimov ZLATINSKI, Răzvan Ștefan POPA, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Alexandru MATEIU, Dominik GLAVINA, Florin GARDOȘ, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA, Radoslav Bonchev DIMITROV, Nicolae CALANCEA, Cristian BĂRBUȚ, Nicuşor Silviu BANCU si rezervele: Apostol Aleksandrov POPOV, ANDRÉ Filipe Bernardes SANTOS, Vladimir Ionuţ SCRECIU, Marius Ionuț BRICEAG, Laurențiu POPESCU, GUSTAVO Di Mauro Vagenin, Andrei BURLACU.

FC Politehnica Iași: Aleksei KOȘELEV, Ionuț Adrian CIOINAC, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Bogdan Cătălin GAVRILĂ, Luwagga William KIZITO, Marius Ovidiu MIHALACHE, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Kamer QAKA, Andrei Dumitru SIN, Alexandru Florian ZAHARIA si rezervele: Andrei CRISTEA, Vlad Andrei DANALE, Joálisson SANTOS Oliveira, Pedro Amando Rafael MENDES, Mădălin Licuţă MIHĂESCU, Denis RUSU, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU.

In minutul 17, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Cosmin Valentin FRĂSINESCU
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru Ionuț MITRIŢĂ (extremă stânga). In minutul 18 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si FC Politehnica Iași, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 21, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Marius Ovidiu MIHALACHE
In minutul 25, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Kamer QAKA
In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Aleksei KOȘELEV
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru Ionuț MITRIŢĂ (extremă stânga). In minutul 45+1 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si FC Politehnica Iași, scorul devine 2 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese atacant Luwagga William KIZITO si intra Andrei CRISTEA
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Răzvan Ștefan POPA si intra Vladimir Ionuţ SCRECIU
In minutul 55, CS Universitatea Craiova - FC Politehnica Iași, scor 3 - 0, gol din penalty transformat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru Ionuț MITRIŢĂ
In minutul 58, schimbare, iese atacant Dominik GLAVINA si intra Andrei BURLACU
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Nicuşor Silviu BANCU
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș dreapta Bogdan Cătălin GAVRILĂ si intra Vlad Andrei DANALE
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Vlad Andrei DANALE (rezervă). In minutul 72 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si FC Politehnica Iași, scorul devine 3 - 1.
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș central Luís Carlos Almada Soares PLATINI si intra Joálisson SANTOS Oliveira
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Andrei BURLACU
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Cristian BĂRBUȚ
In minutul 89, schimbare, iese extremă dreapta Cristian BĂRBUȚ si intra Marius Ionuț BRICEAG
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Radoslav Bonchev DIMITROV (mijlocaș dreapta). In minutul 90+1 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si FC Politehnica Iași, scorul devine 4 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 1 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

KIZITO
17’ Cosmin FRĂSINESCU
1 - 0 Alexandru MITRIȚĂ 18’
21’ Ovidiu MIHALACHE