Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Vladimir Urzică (Piatra Neamț)
Arbitru observator Adrian Vidan (București)
Observator Marin Petrache (Săbăreni)
Spectatori 4500

Meciul din data 16.04.2018 dintre echipele Astra Giurgiu si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 4500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Vladimir Urzică (Piatra Neamț).

Astra Giurgiu: Florentin MATEI, Plamen Ivanov ILIEV, ERICO Constantino da Silva, Laurențiu Cosmin BUȘ, Alexandru Adrian DANDEA, Claudiu BELU-IORDACHE, Silviu BALAURE, Piotr POLCZAK, Takayuki SETO, Urko Mateos VERA, Alexandru Constantin STAN si rezervele: Ionuţ Ciprian BICEANU, David Beniamin LAZAR, Valentin GHEORGHE, Sebastian CULDA, Mihai Ionuț BUTEAN, Florin BEJAN, Filip MRZLJAK, Romario Răzvan MOISE.

Fotbal Club FCSB: Doru Mihai PINTILII, Bogdan PLANIĆ, Florin Lucian TĂNASE, Dennis MAN, Marko MOMČILOVIĆ, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Mihai Alexandru BĂLAȘA, Romario Sandu BENZAR, Constantin Valentin BUDESCU, Lucian Ionuț FILIP si rezervele: Dragoş Ionuţ NEDELCU, Ovidiu Marian POPESCU, Andrei Daniel VLAD, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Ionuț Justinian LARIE, Florinel Teodor COMAN.

In minutul 07, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Constantin Valentin BUDESCU
In minutul 27, Astra Giurgiu - Fotbal Club FCSB, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru Fotbal Club FCSB de Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Alexandru Constantin STAN
In minutul 46, schimbare, iese extremă dreapta Silviu BALAURE si intra Valentin GHEORGHE
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Lucian Ionuț FILIP si intra Ovidiu Marian POPESCU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Constantin Valentin BUDESCU si intra FILIPE Andrade TEIXEIRA
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Dennis MAN (mijlocaș dreapta). In minutul 47 al partidei dintre Astra Giurgiu si Fotbal Club FCSB, scorul devine 0 - 2.
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Doru Mihai PINTILII (mijlocaș defensiv). In minutul 49 al partidei dintre Astra Giurgiu si Fotbal Club FCSB, scorul devine 0 - 3.
In minutul 66, schimbare, iese extremă stânga Laurențiu Cosmin BUȘ si intra Mihai Ionuț BUTEAN
In minutul 73, schimbare, iese fundaș central Mihai Alexandru BĂLAȘA si intra Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Adrian DANDEA si intra Ionuţ Ciprian BICEANU

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

GNOHÉRÉ
07’ Constantin BUDESCU
0 - 1 27’ penalty Harlem GNOHÉRÉ
Alexandru STAN 37’
Silviu BALAURE
Valentin V. GHEORGHE
46’
46’ Lucian FILIP
Ovidiu POPESCU
46’ Constantin BUDESCU
0 - 2 47’ Dennis MAN
0 - 3 49’ Mihai PINTILII