Data disputării 21.04.2018 - 20:45
Stadion Central
Localitatea Ovidiu
Arbitru Marcel Bîrsan (București)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Marius Nicoară (DT Severin)
Arbitru observator Constantin Ștefan (București)
Observator Marian Ivan (Brașov)
Spectatori 4500

Meciul din data 21.04.2018 dintre echipele Viitorul Constanța si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 4500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bîrsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Marius Nicoară (DT Severin).

Viitorul Constanța: Bogdan Ionuț ŢÂRU, Ionuț Daniel VÂNĂ, Alexandru MĂŢAN, Sebastian MLADEN, Ianis HAGI, Virgil Eugen GHIȚĂ, Cristian George GANEA, Valentin Alexandru COJOCARU, Alexandru CICÂLDĂU, Tudor Cristian BĂLUȚĂ, Cristian GAVRA si rezervele: Alexandru BUZBUCHI, Carlo CASAP, Mailson Duarte Lopes, Robert George HODOROGEA, Denis DRĂGUȘ, Bradley DE NOOIJER, Tiberiu Ionuț CĂPUȘĂ.

Fotbal Club FCSB: Dennis MAN, Constantin Valentin BUDESCU, Mihai Alexandru BĂLAȘA, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Denis ALIBEC, Marko MOMČILOVIĆ, Doru Mihai PINTILII, Bogdan PLANIĆ, Ovidiu Marian POPESCU, Florin Lucian TĂNASE, Romario Sandu BENZAR si rezervele: Florinel Teodor COMAN, Lucian Ionuț FILIP, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Andrei Daniel VLAD.

GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Ionuț Daniel VÂNĂ (mijlocaș stânga). In minutul 19 al partidei dintre Viitorul Constanța si Fotbal Club FCSB, Viitorul Constanța deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 20, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bogdan Ionuț ŢÂRU
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Sebastian MLADEN
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Romario Sandu BENZAR
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Cristian GAVRA (atacant). In minutul 36 al partidei dintre Viitorul Constanța si Fotbal Club FCSB, scorul devine 2 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Dennis MAN (mijlocaș dreapta). In minutul 45 al partidei dintre Viitorul Constanța si Fotbal Club FCSB, scorul devine 2 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ovidiu Marian POPESCU si intra FILIPE Andrade TEIXEIRA
In minutul 46, schimbare, iese atacant Denis ALIBEC si intra Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Constantin Valentin BUDESCU (mijlocaș central). In minutul 56 al partidei dintre Viitorul Constanța si Fotbal Club FCSB, Fotbal Club FCSB reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 58, schimbare, iese extremă dreapta Alexandru MĂŢAN si intra Carlo CASAP
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Doru Mihai PINTILII
In minutul 71, schimbare, iese atacant Cristian GAVRA si intra Tiberiu Ionuț CĂPUȘĂ
In minutul 71, schimbare, iese fundaș central Mihai Alexandru BĂLAȘA si intra Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS
In minutul 79, schimbare, iese fundaș central Bogdan Ionuț ŢÂRU si intra Robert George HODOROGEA
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Bogdan PLANIĆ

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.