Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui), Vasile Marinescu (București)
Arbitru observator Alexandru Deaconu (București)
Observator Mihai Stancu (București)
Spectatori 3000

Meciul din data 23.04.2018 dintre echipele Astra Giurgiu si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 3000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa (Pitești) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui), Vasile Marinescu (București).

Astra Giurgiu: Silviu BALAURE, Anatole Bertrand ABANG, Alexandru Constantin STAN, Takayuki SETO, Risto RADUNOVIĆ, Piotr POLCZAK, Filip MRZLJAK, Florentin MATEI, Plamen Ivanov ILIEV, ERICO Constantino da Silva, Florin BEJAN si rezervele: Ionuţ Ciprian BICEANU, Urko Mateos VERA, David Beniamin LAZAR, Laurențiu Cosmin BUȘ, Mihai Ionuț BUTEAN, Romario Răzvan MOISE.

CS Universitatea Craiova: Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Cristian BĂRBUȚ, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA, Marius Ionuț BRICEAG, Renato KELIĆ, Alexandru MATEIU, Laurențiu POPESCU, ANDRÉ Filipe Bernardes SANTOS, Vladimir Ionuţ SCRECIU, Andrei BURLACU, Nicuşor Silviu BANCU si rezervele: GUSTAVO Di Mauro Vagenin, Nicolae CALANCEA, Radoslav Bonchev DIMITROV, Florin GARDOȘ, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Apostol Aleksandrov POPOV, Hristo Evtimov ZLATINSKI.

In minutul 12, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, ANDRÉ Filipe Bernardes SANTOS
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Florin BEJAN
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Andrei BURLACU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Marius Ionuț BRICEAG si intra Alexandru Ionuț MITRIŢĂ
In minutul 46, schimbare, iese extremă dreapta Cristian BĂRBUȚ si intra Radoslav Bonchev DIMITROV
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Risto RADUNOVIĆ
In minutul 67, schimbare, iese extremă dreapta Silviu BALAURE si intra Mihai Ionuț BUTEAN
In minutul 70, schimbare, iese atacant Andrei BURLACU si intra Hristo Evtimov ZLATINSKI
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Takayuki SETO
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Takayuki SETO (mijlocaș stânga). In minutul 79 al partidei dintre Astra Giurgiu si CS Universitatea Craiova, Astra Giurgiu deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 84, schimbare, iese extremă stânga Florentin MATEI si intra Ionuţ Ciprian BICEANU
In minutul 89, schimbare, iese atacant Anatole Bertrand ABANG si intra Urko Mateos VERA
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Hristo Evtimov ZLATINSKI

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Astra Giurgiu.

BURLACU
12’ ANDRÉ SANTOS
Florin BEJAN 34’
36’ Andrei BURLACU
46’ Marius BRICEAG
Alexandru MITRIȚĂ
46’ Cristian BĂRBUȚ
Radoslav DIMITROV
Risto RADUNOVIĆ 63’
Silviu BALAURE
Mihai BUTEAN
67’
70’ Andrei BURLACU
Hristo ZLATINSKI
Takayuki SETO 74’
1 - 0 Takayuki SETO 79’
Florentin MATEI
Ionuţ BICEANU
84’
Anatole ABANG
Urko Mateos VERA
89’
90+2’ Hristo ZLATINSKI