3 - 0

Astra Giurgiu - CSM Politehnica Iași - 30.04.2018 English version
Data disputării 30.04.2018 - 20:45
Arbitru Alexandru Tudor (București)
Arbitri asistenţi Andrei Constantinescu (București), Florin Păunescu (Rm Vâlcea)
Arbitru observator Nicolae Grigorescu (Timișoara)
Observator Mircea Călin (București)
Spectatori 1000

Meciul din data 30.04.2018 dintre echipele Astra Giurgiu si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor (București) impreuna cu arbitrii asistenti Andrei Constantinescu (București), Florin Păunescu (Rm Vâlcea).

Astra Giurgiu: Silviu BALAURE, Plamen Ivanov ILIEV, Alexandru Adrian DANDEA, Florin BEJAN, Anatole Bertrand ABANG, Alexandru Constantin STAN, Takayuki SETO, Risto RADUNOVIĆ, Piotr POLCZAK, Florentin MATEI, ERICO Constantino da Silva si rezervele: Sebastian CULDA, Laurențiu Cosmin BUȘ, Mihai Ionuț BUTEAN, Ionuţ Ciprian BICEANU, Claudiu BELU-IORDACHE, Romario Răzvan MOISE, David Beniamin LAZAR.

FC Politehnica Iași: Mădălin Licuţă MIHĂESCU, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Andrei Dumitru SIN, Alexandru Florian ZAHARIA, Joálisson SANTOS Oliveira, Vitalijs JAGODINSKIS, Luwagga William KIZITO, Ivan KELAVA, Ionuț Adrian CIOINAC, Marius Ovidiu MIHALACHE si rezervele: Aleksei KOȘELEV, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU, Vlad Andrei DANALE, Marius CHELARU, Gabriel BOSOI.

GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Anatole Bertrand ABANG (atacant). In minutul 18 al partidei dintre Astra Giurgiu si FC Politehnica Iași, Astra Giurgiu deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese extremă stânga Silviu BALAURE si intra Mihai Ionuț BUTEAN
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Alexandru Constantin STAN (mijlocaș dreapta). In minutul 47 al partidei dintre Astra Giurgiu si FC Politehnica Iași, scorul devine 2 - 0.
In minutul 51, schimbare, iese mijlocaș dreapta Luís Carlos Almada Soares PLATINI si intra Vasilică VLĂDEANU
In minutul 51, schimbare, iese fundaș stânga Ionuţ Constantin PANŢÂRU si intra Vlad Andrei DANALE
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș central Joálisson SANTOS Oliveira si intra Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Andrei Dumitru SIN
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Marius Ovidiu MIHALACHE
In minutul 82, Astra Giurgiu - FC Politehnica Iași, scor 3 - 0, gol din penalty transformat pentru Astra Giurgiu de Alexandru Adrian DANDEA
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Constantin STAN si intra Laurențiu Cosmin BUȘ
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Anatole Bertrand ABANG
In minutul 90, schimbare, iese fundaș central Florin BEJAN si intra Sebastian CULDA

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Astra Giurgiu.

Mihai BUTEAN
46’
2 - 0 Alexandru STAN 47’
51’ PLATINI
Vasilică VLĂDEANU
51’ Ionuţ PANŢÂRU
Vlad Andrei DANALE
72’ JÔ SANTOS
Cătălin ȘTEFĂNESCU
74’ Andrei SIN
80’ Ovidiu MIHALACHE
3 - 0 penalty Alexandru DANDEA 82’