Arbitru Andrei Florin Chivulete (București)
Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Ciprian Florin Danșa (Satu Mare)
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Imilian Șerbănică (Bragadiru)
Spectatori 15000

Meciul din data 28.04.2018 dintre echipele CS Universitatea Craiova si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Ion Oblemenco. in fata a 15000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Florin Chivulete (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Ciprian Florin Danșa (Satu Mare).

CS Universitatea Craiova: TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA, Vladimir Ionuţ SCRECIU, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Alexandru MATEIU, GUSTAVO Di Mauro Vagenin, Florin GARDOȘ, Radoslav Bonchev DIMITROV, Nicolae CALANCEA, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Nicuşor Silviu BANCU, Hristo Evtimov ZLATINSKI si rezervele: Laurențiu POPESCU, Apostol Aleksandrov POPOV, ANDRÉ Filipe Bernardes SANTOS, Cristian BĂRBUȚ, Marius Ionuț BRICEAG, Andrei BURLACU.

Viitorul Constanța: Ionuț Daniel VÂNĂ, Sebastian MLADEN, Cristian George GANEA, Robert George HODOROGEA, Ianis HAGI, Virgil Eugen GHIȚĂ, Cristian GAVRA, Valentin Alexandru COJOCARU, Bradley DE NOOIJER, Alexandru CICÂLDĂU, Tudor Cristian BĂLUȚĂ si rezervele: Mailson Duarte Lopes, Andrei Virgil CIOBANU, Denis DRĂGUȘ, Carlo CASAP, Alexandru BUZBUCHI, Mihai VODUŢ.

GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Alexandru CICÂLDĂU (mijlocaș dreapta). In minutul 15 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Viitorul Constanța, Viitorul Constanța deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 21, schimbare, iese mijlocaș central Tudor Cristian BĂLUȚĂ si intra Tiberiu Ionuț CĂPUȘĂ
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru Ionuț MITRIŢĂ (extremă stânga). In minutul 24 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Viitorul Constanța, CS Universitatea Craiova reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 30, schimbare, iese fundaș central Florin GARDOȘ si intra Renato KELIĆ
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bradley DE NOOIJER
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru Mihail BĂLUŢĂ (atacant). In minutul 45 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Viitorul Constanța, scorul devine 2 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Cristian George GANEA (fundaș stânga). In minutul 46 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Viitorul Constanța, Viitorul Constanța reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 46, schimbare, iese atacant Cristian GAVRA si intra Denis DRĂGUȘ
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Cristian George GANEA (fundaș stânga). In minutul 55 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Viitorul Constanța, scorul devine 2 - 3.
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru Mihail BĂLUŢĂ (atacant). In minutul 57 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Viitorul Constanța, CS Universitatea Craiova reuseste egalarea, scorul devine 3 - 3.
In minutul 61, schimbare, iese extremă dreapta GUSTAVO Di Mauro Vagenin si intra Andrei BURLACU
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Robert George HODOROGEA
In minutul 63, schimbare, iese fundaș central Bradley DE NOOIJER si intra Mailson Duarte Lopes
In minutul 80, schimbare, iese fundaș central Vladimir Ionuţ SCRECIU si intra Apostol Aleksandrov POPOV

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 3 - 3.

0 - 1 15’ Alexandru CICÂLDĂU
21’ Tudor BĂLUȚĂ
Tiberiu CĂPUȘĂ
1 - 1 Alexandru MITRIȚĂ 24’
Florin GARDOȘ
Renato KELIĆ
30’
31’ Bradley DE NOOIJER
2 - 1 Alexandru BĂLUȚĂ 45’
2 - 2 46’ Cristian GANEA
46’ Cristian GAVRA
Denis DRĂGUȘ
Alexandru MITRIȚĂ 53’
2 - 3 55’ Cristian GANEA
3 - 3 Alexandru BĂLUȚĂ 57’
Vagenin GUSTAVO
Andrei BURLACU
61’
62’ Robert HODOROGEA
63’ Bradley DE NOOIJER