CFR 1907 Cluj - CS Universitatea Craiova - 05.05.2018 English version
Data disputării 05.05.2018 - 20:45
Localitatea Cluj
Arbitru Marius Avram (București)
Arbitri asistenţi Mircea Mihail Grigoriu (București), Vladimir Urzică (Piatra Neamț)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Eduard Alexandru (Ploiești)
Spectatori 8000

Meciul din data 05.05.2018 dintre echipele CFR 1907 Cluj si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Cluj pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu. in fata a 8000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Mihail Grigoriu (București), Vladimir Urzică (Piatra Neamț).

CFR 1907 Cluj: Ciprian Ioan DEAC, Emmanuel Juan CULIO, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Kévin BOLI, Giedrius ARLAUSKIS, George Marius ȚUCUDEAN, Florin Cristi VASILE, PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento, Cristian Marian MANEA, Sebastian MAILAT, Ovidiu Ștefan HOBAN si rezervele: Valentin Ionuţ COSTACHE, Alexandru IONIŢĂ II, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Billel OMRANI, Andrei Iosif MUREŞAN, Srdjan LUCHIN, Cosmin Andrei VÂTCĂ.

CS Universitatea Craiova: Renato KELIĆ, Dominik GLAVINA, Radoslav Bonchev DIMITROV, Alexandru MATEIU, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Laurențiu POPESCU, ANDRÉ Filipe Bernardes SANTOS, Vladimir Ionuţ SCRECIU, Hristo Evtimov ZLATINSKI, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Nicuşor Silviu BANCU si rezervele: GUSTAVO Di Mauro Vagenin, Ivan MARTIĆ, Apostol Aleksandrov POPOV, Nicolae CALANCEA, Andrei BURLACU, Marius Ionuț BRICEAG.

In minutul 09, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, George Marius ȚUCUDEAN
In minutul 15, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru MATEIU
In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Sebastian MAILAT
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Vladimir Ionuţ SCRECIU si intra Apostol Aleksandrov POPOV
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Emmanuel Juan CULIO
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș central Ovidiu Ștefan HOBAN si intra Alexandru IONIŢĂ II
In minutul 63, schimbare, iese extremă stânga George Marius ȚUCUDEAN si intra Billel OMRANI
In minutul 69, schimbare, iese atacant ANDRÉ Filipe Bernardes SANTOS si intra GUSTAVO Di Mauro Vagenin
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, GUSTAVO Di Mauro Vagenin
In minutul 73, schimbare, iese atacant Sebastian MAILAT si intra Valentin Ionuţ COSTACHE
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Mário Jorge Malico Paulino CAMORA (fundaș stânga). In minutul 76 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si CS Universitatea Craiova, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 80, schimbare, iese extremă stânga Alexandru Ionuț MITRIŢĂ si intra Dominik GLAVINA
In minutul 83, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Kévin BOLI. CFR 1907 Cluj va trebui sa trebui sa joace restul de 7 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

George ȚUCUDEAN 09’
15’ Alexandru MATEIU
Sebastian MAILAT 27’
46’ Vladimir SCRECIU
Apostol POPOV
Emmanuel CULIO 60’
61’ Alexandru MITRIȚĂ
Ovidiu HOBAN
Alexandru IONIȚĂ II
62’
George ȚUCUDEAN
Billel OMRANI
63’
69’ ANDRÉ SANTOS
Vagenin GUSTAVO
70’ Vagenin GUSTAVO
Sebastian MAILAT
Valentin COSTACHE
73’
1 - 0 Mário CAMORA 76’
80’ Alexandru MITRIȚĂ