Arbitri asistenţi Marius Nicoară (DT Severin), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe)
Arbitru observator Liviu Ciubotariu (Galați)
Observator Bogdan Buhuș (Bârlad)
Spectatori 2000

Meciul din data 20.05.2018 dintre echipele FC Politehnica Iași si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 2000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Rădulescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Marius Nicoară (DT Severin), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe).

FC Politehnica Iași: Luwagga William KIZITO, Ionuț Adrian CIOINAC, Andrei CRISTEA, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Vitalijs JAGODINSKIS, Joálisson SANTOS Oliveira, Denis RUSU, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Marius Ovidiu MIHALACHE, Alexandru Florian ZAHARIA si rezervele: Gabriel BOSOI, Marius CHELARU, Vlad Andrei DANALE, Vasilică VLĂDEANU, Pedro Amando Rafael MENDES, Aleksei KOȘELEV, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU.

CS Universitatea Craiova: Răzvan Ștefan POPA, Dominik GLAVINA, Hristo Evtimov ZLATINSKI, Miodrag MITROVIĆ, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Alexandru MATEIU, Ivan MARTIĆ, Renato KELIĆ, TIAGO Emanuel Canelas Almeida FERREIRA, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Nicuşor Silviu BANCU si rezervele: Laurențiu POPESCU, Fausto ROSSI, Vladimir Ionuţ SCRECIU, GUSTAVO Di Mauro Vagenin, Radoslav Bonchev DIMITROV, Andrei BURLACU, ANDRÉ Filipe Bernardes SANTOS.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Luwagga William KIZITO (mijlocaș stânga). In minutul 16 al partidei dintre FC Politehnica Iași si CS Universitatea Craiova, FC Politehnica Iași deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru MATEIU (mijlocaș central). In minutul 28 al partidei dintre FC Politehnica Iași si CS Universitatea Craiova, CS Universitatea Craiova reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru Mihail BĂLUŢĂ (extremă dreapta). In minutul 35 al partidei dintre FC Politehnica Iași si CS Universitatea Craiova, scorul devine 1 - 2.
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Hristo Evtimov ZLATINSKI
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Ivan MARTIĆ
In minutul 45+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Dominik GLAVINA
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Hristo Evtimov ZLATINSKI si intra ANDRÉ Filipe Bernardes SANTOS
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ionuț Adrian CIOINAC si intra Pedro Amando Rafael MENDES
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Joálisson SANTOS Oliveira
In minutul 67, schimbare, iese fundaș dreapta Alexandru Florian ZAHARIA si intra Gabriel BOSOI
In minutul 74, schimbare, iese atacant Dominik GLAVINA si intra Andrei BURLACU
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Cosmin Valentin FRĂSINESCU
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș central Joálisson SANTOS Oliveira si intra Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ
In minutul 88, schimbare, iese extremă stânga Alexandru Ionuț MITRIŢĂ si intra Radoslav Bonchev DIMITROV

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

1 - 2 35’ Alexandru BĂLUȚĂ
39’ Hristo ZLATINSKI
40’ Ivan MARTIĆ
45+3’ Dominik GLAVINA
46’ Hristo ZLATINSKI
ANDRÉ SANTOS
Ionuț CIOINAC
Pedro MENDES
46’
JÔ SANTOS 66’
Alexandru Florian ZAHARIA
Gabriel BOSOI
67’
74’ Dominik GLAVINA
Andrei BURLACU
Cosmin FRĂSINESCU 75’
JÔ SANTOS
Cătălin ȘTEFĂNESCU
81’
87’ Alexandru BĂLUȚĂ
88’ Alexandru MITRIȚĂ