Data disputării 20.05.2018 - 20:45
Stadion Arena Națională
Localitatea București
Arbitru Marius Avram (București)
Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava)
Arbitru observator Zoltan Szekely (Baia Mare)
Observator Mircea Călin (București)
Spectatori 16000

Meciul din data 20.05.2018 dintre echipele Fotbal Club FCSB si Astra Giurgiu se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 16000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava).

Fotbal Club FCSB: Bogdan PLANIĆ, Ovidiu Marian POPESCU, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Marko MOMČILOVIĆ, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Florinel Teodor COMAN, Constantin Valentin BUDESCU, Mihai Alexandru BĂLAȘA, Romario Sandu BENZAR si rezervele: Ionuț Justinian LARIE, Valerică Marius GĂMAN, Dennis MAN, Lucian Ionuț FILIP, Andrei Daniel VLAD.

Astra Giurgiu: Alexandru Constantin STAN, Urko Mateos VERA, Piotr POLCZAK, Takayuki SETO, Risto RADUNOVIĆ, Filip MRZLJAK, Florentin MATEI, Plamen Ivanov ILIEV, ERICO Constantino da Silva, Anatole Bertrand ABANG, Silviu BALAURE si rezervele: Romario Răzvan MOISE, David Beniamin LAZAR, Ionuţ Ciprian BICEANU, Mihai Ionuț BUTEAN, Radu CHIRIAC, Laurențiu Cosmin BUȘ, Valentin GHEORGHE.

In minutul 16, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Florinel Teodor COMAN
In minutul 19, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Urko Mateos VERA
In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Constantin Valentin BUDESCU
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Harlem-Eddy GNOHÉRÉ (atacant). In minutul 40 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Astra Giurgiu, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese atacant Harlem-Eddy GNOHÉRÉ si intra Cristian TĂNASE
In minutul 57, schimbare, iese atacant Urko Mateos VERA si intra Laurențiu Cosmin BUȘ
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, ERICO Constantino da Silva
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș stânga Florinel Teodor COMAN si intra Dennis MAN
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș dreapta Silviu BALAURE si intra Valentin GHEORGHE
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș defensiv Dragoş Ionuţ NEDELCU si intra Lucian Ionuț FILIP
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș central Filip MRZLJAK si intra Radu CHIRIAC

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

Florinel COMAN 16’
19’ Urko Mateos VERA
Constantin BUDESCU 29’
1 - 0 Harlem GNOHÉRÉ 40’
Harlem GNOHÉRÉ
TĂNASE Cristian
46’
57’ Urko Mateos VERA